Založit novou webovou stránku nebo e-shopChci nový web
aktualizováno: 18.11.2019 11:03:41 

Cíněnka Strakatý samet alias Cíňa

Cíněnka aktuálně

rok 2019 začal hekticky, tak jsme nestíhali aktualizovat. V lednu proběhlo krytí Lestíčka, byly komplikace po porodu, štěníků bylo 10, takže nuda fakt žádná na čtvrt roku :-) Navíc se pracuje na monografii pro strakáčníky, takže dodáme aktulity později.

14.-16.9.2018 se konalo tradiční Setkání strakáčů. 9. ročník v režii paničky od naší Belinky (Befaria Bella LeaWil). Jelikož na to byla Jana s dětmi sama, rozhodla se panička, že se vším pomůže. Taže to byl velmi náročný víkend organizačně, který si moc neužila coby účastník. Ale odměnou byly pozitivní ohlasy na celou akci. Proběhl strakatý karneval, pozváni byli na ukázky záchranářských prací záchranáři z Prahy a jejich čtyřnozí přítelé, na které se účastníci složili velmi pěknou částkou 14000,-, kterou jim darovali na jejich fungování. Strakatý orienťák po okolí s hádankami nemohl chybět. V neděli již tradiční klubová výstava Spolku ČSP a bonitace.

 

srpen 2018 

na začátku srpna přijel na krátkou návštěvu Čaky, dlouhosrstý strakáč, dali jsme rande u přehrady a udělali krátkou vycházku, než pokračovali zas dál

https://cinenkass.rajce.idnes.cz/Caky_v_JBC_prehrada_9.8.2018/

13.8.2018 rodinný sraz v Semilech a procházka Riegrovou stezkou. Na rychlo svolaná akce, poblíž se toti dovolenkovali Deuška (Dea Arcana LeaWil) s páníčky. Tak proč to nespojit a rovnou jsme viděli i Cipíska (Colens Ceales LeaWil). Takže matky s dětmi vyrazily na výlet :-) (Pavle promiň :-D)

https://cinenkass.rajce.idnes.cz/Semily_Riegrova_stezka%2C_Dea_a_Cipa_13.8.2018/

17.8.2018 jsme s čubinkami podnikly dámskou jízdu až do dalekého Mikulova. Vyrazily v pátek po práci, ubytovaly se v Lednici v apartmánu, co pronajímají strakáčníci od Pepína Anibob. Moc fajn lidičky, milí a přívětiví Moraváci. Strakatá psiska mají ubytování zadáčo ;-) V sobotu probíhala Klubová výstava KCHMPP a pro nás dopadla veleúspěšně. Cíněnka třída veteránů V1, BOV a Lestie třída šampionů V1, CAC, BOB. Přijel se na nás podívat i Deny (Dens Dulcis LeaWil) a my mu zrovna předaly jeho průkaz původu. V přestávce před závěrečkami jsme je nechali všechny vyběhat a holky poznaly i Denyho kámoše akiťáka Nika. Bylo strašné vedro a pálava. Přesto jsme ještě zvládly po výstavě proběhnout Mikulov a dát si moc prima palačinku a litr domácí limonády. V neděli jsme si pak udělaly ještě výlet po lednickém areálu a vyrazily na okružní jízdu severní Moravou přes Lestinky dětičky Dayleen (Diva Decora LeaWil) a Deditku (Dedita Digna LeaWil) a přivezly jim PP. Uvítání bylo všude moc milé a největší radost jsme zažily u Deditky, kde nás uvítal i nápis na plotě :-)

https://cinenkass.rajce.idnes.cz/Mikulov_a_Deny_18.8.2018/

https://cinenkass.rajce.idnes.cz/Deditka_Dedita_Digna_LeaWil_19.8.2018/

https://cinenkass.rajce.idnes.cz/Dayleen_Diva_Decora_LeaWil_19.8.2018/

25.8.2018 Mezinárodní výstava v Ml. Boleslavi, setkání s Dirískem a hned večer jsme vyrazili na západ Čech k Chebu do kempu Šabina (hned poté, co jsme si s čubami vyzvedly páníčka v Kořenově), abychom si aspoň v neděli sjeli kousek Ohře (když to neklaplo kvůli pracovním povinnostem již od pátku). Panička tedy najezdila čtyři stovky kilometrů za ten den. Ale jet až na sobotu večer se poměrně vyplatilo, protože do té doby všichni na vodě mokli a mi jim přivezli hezé počasí. takže v neděli už bylo slušné počasí :-)

https://cinenkass.rajce.idnes.cz/Dirias_Melas_LeaWil_3_mesice/

https://cinenkass.rajce.idnes.cz/Strakata_Ohre_III._26.8.2018/

červenec 2018

jen co opustil rodnou hroudu poslední štěník Dirísek, vypdali jsme se v rámci vzdělávání se a zamotání hlavičky Lestince po štěňatech do Plzně. Návštěva u příbuzných, kreativní kurz hrátek se psy a procházka kolem rybníků, kde jsme se zrovna setkali s Deuškou a Datíkem, kteří byli ve svých domovech sotva 14 dní.

https://cinenkass.rajce.idnes.cz/Plzen_28.-29.7.2018/

  

jaro/léto 2018

děje se toho dost a jen jedna věc... Lestík má štěnítka a vše se kolem nich točí. Nejdříve dva měsíce březosti a ted dva měsíce odchovu. Cíněnka pomáhá s výchovou ala "zlá babička". Lestík je vůbec neusměrňuje. Je hodná maminka. Cín je občas musí sprdnout, aby nedělali bordel. Ale taky je kontroluje a hlídá. A občas byl i náznak hraní si s prcky, což u jejích vlastních vrhů nehrozilo skoro nikdy. Kupodivu po třech týdnech Lestík Cíněnku zcela v pohodě ke štěndům pustila, byť to vypadalo ze začátku, že ji zavraždí, jen se pokusila babka o nahlédnutí do porodní bedny. A panička se nenudí, samozřejmě. A ani s propagací. Podílela se na článku od ČSP na Novinky.cz. Článek snad trochu upravuje realitu strakáče. Lidé si stále více myslí, že je to zvířátko absolutně bez práce, aby z něj byl pohodový společník. Bývají pak nepříjemně překvapení.

https://www.novinky.cz/bydleni/jak-na-to/475302-cesky-strakaty-pes-zvireci-spolecnik-s-pohnutym-osudem.html

Kdo by se nudil a chtěl se o tomto období něco dočíst a shlédnout mraky a mraky "lostomilouškých" fotek štěníků, tak ať nahlédne sem :-) http://www.leawil.snadno.eu/Vrh-D-LeaWil.html

 

 

jaro 2018

focení v bledulích, krokusech, pampeliškách....

Výlet s hárajícím Lestíkem do Veltrus a víkendové výletování. Vyšlápli jsme si na Říp, prošli zámecký park ve Veltrusech s přestávkou na oběd v zámecké restauraci a pozdravením zámeckých daňků. Po cestě domů ještě rychloobhlídka zámku Nelahozeves.

V květnu (5.5.) proběhlo v Liberci Mistrovství českých strakatých psů v agility. Počasí vyšlo nádherné, a to až tak, že jsem nechala raději březí Lestinku a babču Cíněnku doma, protože v tom vedru celý den by nebyl ideální ani pro jednu stračenu. Navíc panička fotila, takže by byly jen někde uvázané nebo zavřené. To už to bylo určitě doma lepší na gauči nebo s páníčkem na zahradě :-) Každopádně se akce vydařila a velký dík patří Ivě Říhové coby organizátorce. Též se přišli podívat dva snadbudoucí páníčci štěníků vrhu D LeaWil a bylo to moc fajn setkání.

V půlce května proběhl poslední výlet na chalupu s březí Lestinkou (další výlety budou až po odkroucení si povinných mateřských povinností). Bylo krásně, květy květly, pampelišky ještě také (všude jinde již odkvětly), tak se ještě fotilo :-)

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Bledule_5.4.2018/

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Krokusy_14.4.2018/

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Rip%2C_Veltrusy%2C_Nelahozeves_2018_kryti/

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/MCR_CSP_agi_5.5.2018/

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/MCR_CSP_agi_5.5.2018/

 

             

 

16.-18.3.2018 neméně důležitá byla účast Cíněnky na Kurzu dornovy metody pro psy v Praze  Původně měla jet i Lestinka, ale jelikož začala týden před kurzem hárat, tak nemohla.

Cín byly vzorná a tři dny zvládla báječně, Jen po prvním dornování měla výraznou reakci těla na uvolnění toxinů v děle po dornování a tak jsme lítaly celou noc s průjmem. Ten se podařilo zastavit až esenciálními kapičkami od vedoucí kurzu Áji.

foto nás dvou pořídil pan Duna, děkujeme

 

 

únor 2018

zas nějaké zimní focení, výlet do Kerska - setkání s pár strakatými kámoši, prima úkoly k řešení po stezce a nákup v keramickém lesním Alteriéru Kuba (velmi nebezpečné místo ;-)).

A také nám na zamrzlé přehradě přistálo UFO (místo kruhů v obilí, to byly kruhy na ledu...). Tak jsme to s holkama šly obhlídnout ;-)

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Nova_Ves_n.N._6.2.2018/

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Kersko_10.2.2018/

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/UFO_a_prehrada_22018/

   

 

prosinec 2017

focení ve sněhu, tvoření PFka, Berlín a Bad Muskau a natáčení pro TV RTM+ na silvestrovské zprávy ;-) natáčení si holky opravdu užily a krásně spolupracovaly, takže to šlo i rychle a byla legrace a samozřejmě spousty pamlsků!

   

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Zima_12_2017_Dolina%2C_Petrin/

 

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Bad_Muskau%2C_Berlin_12_2017/

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/santa_holky/

video pro pobavení zde https://youtu.be/aqKKBXK5neY 

 

Říjen a listopad 2017

výstavy, strakatá schůze, rodinné (lidské) setkání na Kokořínsku, Cíněnka veteránem roku 2017, nějaké to výletování a focení, zlobení od páníčka a fotky v kalendáři Gappay ;-)

    

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Podzim_2017/

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Podzim_102017/

   

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Hruboskalsko%2C_Valdstejn/

 

8.-10.9.2017

hektický víkend Strakatého setkání a Klubové výstavy SČSP a samozřejmě Cíniny již deváté narozeniny, které oslavila 8.9. spolu s narozeninami vrhu A, kterým je už 6 let! Cíně jsme popřály s Lestinkou hned ráno po snídani. Nebojte, i Les dostala kousek "dortu" :-)

 

 8. Strakaté setkání se tentokrát konalo v táboře YMCA v Soběšíně kousek od Kolína. Letos s námi nejel páníček a navíc jsem musela být v práci do konce pracovní doby. Takže hektično začalo již v pátek ráno, kdy jsem musela sbalit kompletně všechno a všechny, a odjet tak do Tanvaldu do práce, aby se dalo jet rovnou z ní. Po cestě jsme naložili brášku s Toničkou. Tu jsme museli vysadit v Praze na hlídání. Vše bylo vypočítané na minuty, protože panička měla ještě ten večer přednášet (dozvěděla se to 4 dny předem, takže žádná nová přednáška nehrozila, ale aspoň povídání na zdravotní téma a otázky v plánu bylo). Až do té Prahy to dle plánu také klapalo. Jenže pak přišla D1.... a bylo po plánu. Na 24. km provoz zastavila nehoda, takže se všichni šinuli hlěmýždím tempem. Navigace nás hnala na sjezd 41... jenže na ceduli byl škrtnutý Český Šternberk a mně matně vyskakovala v hlavě mapa, že bych se tudy do tábora nedostala. Takže na radu organizátorů jsem sjížděla až na 49km. Ale navigace trvala na opětovném najetí na dálnici směr zpět a sjet na původním sjezdu. Tož jsem se zabejčila zas já a jela "někam" rovně pryč od dálnice doufajíc, že si to ta krabička rozmyslí a trasu přepočítá jinudy. Rozmyslela. Ale těch keců.... taky si tak rádi povídáte a hádáte se se svou navigací? ;-) Nojo, naštěstí se navi rozmyslela dobře, dál už jsme "nekufrovali". Ale předpokládaný dojezd 19:45 se nekonal. Přijelo se akorát na povídání Zdeňky 20:30, kdy byla díky přednášce uzavřena jak recepce, tak vydávání večeří a já měla v autě komplet batožiny, bráchu a dva psy  - všechny hladové, žíznivé. Po zjištění dalších okolností nebyli v naší chatce ani naši spolubydlící, takže nezbývalo než čekat do devíti, až se vše otevře a my budeme moci nafasovat klíče, povlečení a stravenky. Shodou okolností hned za námi naše spolubydla dorazila. A kdo je to? No přeci naše Bellinka a její páníčci! Velké a halasné setkání. Dočkali jsme se a za tmy jsme začali vykládat auta. Pak rychle na večeři, než zavřou opět okénko. Večeře spolykána, ale nějak se nám vytratili zájemci o přednes zdravotní problematiky. Takže jsme si udělali komorní sezení kolem stolu s těmi zbylými posluchači a porozprávěli si v soukromém duchu. Na kutě se šlo kolem půlnoci. Druhý den nás čekaly tradiční srandazávody. Cíněnka překvapovala, vše splnila na plný počet bodů a Opičí dráhu dokonce na 4 body ze tří možných :-D ... abych to objasnila, vlastně za to mohla Lestinka. Když jsem ji přesvědčila, že se nemusí bát zednického kolečka a trasu slalomu jsme bez ztráty kytičky absolvovaly, přišla na řadu Cíněnka. Bráška hlídal Lestíka. Cín za ta léta zvyklá na ledacos, na kolečko nastoupila suverénně. Tu najednou se do kolečka sápala i Lestinka, která se vyškubla Danovi i s vodítkem a odmítala se od nás vzdálit. Tak jsem naložila obě čubinky a trasu jsme absolvovaly v plné polní. "Porotu" to nadchlo natolik, že nám udělila ty pověstné 4 body :-)

foto Pavel Vlasák

 

 

Krom "opičí dráhy" se provozovalo ještě "hledání páníčka", kdy se páník schoval do stanu, aby to pejsek neviděl. Následně pán psíka volal. Obě strakaté holčičky mě našly :-) Další byla tradiční "mlsná stezka", kde Lestík lehce zaváhala, takže se nevešla do stanoveného limitu a v této jediné disciplíně ztratila bodík. Cíněnka přiběhla rychle a po ukončení a pochvale se vrátila na stezku ukrást nějaké mlsky :-P No co, měla splněno a situace se muselo využít. Nechyběl ani "coursing", který holky zvládly s nadšením jako vždy. Novinkou byly "lodičky", kde si pesani i páníci zkusili plout po Sázavě buď s lodníkem (kdo si netroufl sám) nebo sami na kánoi. My zkušené vodačky to riskly samotné. Panička nikdy zadáka nedělala, vždy makala pouze na háčku. A brášku jsme kvůli jeho pochroumané stabilitě do loďky raději nenutily, to by zle dopadlo. Holky byly vzorné a panička se pochlapila. Krom toho, že se dostala od břehu, se k němu i dokázala vrátit, aniž by pro nás musel plout záchranný člun! Důkaz je na fotografii od páníčka Dorotky.

foto p. Pačes

 Z dalších aktivit to byl ještě "aport" a "agility". Čubinky vše zvládly na jedničku, dokonce i neaportující Cíňa. Jí stačilo, že aport pískal :-)  

 Odpoledne již bylo ve znamení výletu a plnění úkolů. Úkoly byly nápadité - museli jsme v cíli vybrané trasy ulovit "kus cíle" a pojmenovat ho, složit píseň nebo báseň o útrapách na cestě a namalovat zážitek z cest jakoukouliv technikou. My si vybrali Kácov a řemeslný jarmark. Jelikož bráška by to celé neušlapal, jeli jsme "povozem". Kácov navigace našla. Po zaparkování jsme hledali ty spousty stánků s řemeslnými výrobky, na které jsem se tak těšila. Přišel trochu šok... u zchátralého zámku se tyčilo podium, kde falešně zpívaly nějaké dívčiny lidové písně (Cíněnce se to pranic nelíbilo a snažila se nás odtáhnout pryč). Stánky tu byly 4. Jeden s vřesem, druhý s výrobky z kozího mléka, třetí s vařečkami a čtvrtý s pivní pálenkou a kácovskou štrůdlovicí. No nic. Panička si koupila 2 jogurty, jeden kozí sýr a vařečku pro mamku. Na návsi sebrala kousek kůry ze stříbrného smrčku a kamínek z cestičky na návsi a vyrazilo se na Český Šternberk, který původně v plánu nebyl. Navi nás hnala na dálnici. Po zkušenost z předchozího dne, kdy víme, že se na daném sjezdu sjet nedalo, jsem to u dálnice otočila a jela dle směrovek na hrad úzkou silničkou. Krásnou klikatou silnicí jsme se dostali okružní jízdou až k hradu. Psiska tam nesmí, tak jsme si jen na chvilku zastavili v okolí, abych mohla hrad zdokumentovat. Pak už jsme se vrátili do kempu, abychom mohli splnit umělecké úkoly.

   

Na kůru jsem nalepila kamínek a pojmenovala své dílko Posázavský plovoucí Kácšutkůr (zkratka kácovský šutr a kůra), stvořila koláž našeho výletu a sesmolila báseň s názvem Kácovsko-šternberská okružní legenda, která pojednávala o našich zážitcích ve verších (tedy aspoň šlo o pokus o verše). Docela mě to bavilo :-) (jak jinak, když jsem takový kreativec). Všechny skupinky se s tím popasovaly výborně a na ty nejúspěšnější čekala ona výše zmíněná Štrůdlovice. A já se těším, že si všechna ta dílka prohlédneme a přečteme ve Strakatém zpravodaji na podzim ;-)

 Největším zážitkem pro mnohé byl určitě jeden skvělý jednodenní návštěvník. František Šusta. V psím světě velký pojem spojený s klirktréninkem a pozitivní motivací. František se přijel podívat již dopoledne na strakaté klání. Večer na přednášce pak rozebíral jednotlivé dovednosti a chování účastníků při klání. Myslím, že nás strakáčníky nejvíce potěšila pochvala, že Franta snad ještě nikdy nebyl účastníkem tak velké psí akce, která by byla tak v pohodě a bez šarvátek. Prý ho to hodně mile překvapilo. Nás taky :-)) Každopádně přednáška a diskuze jako vždy super, řada z nás si opět odnesla další střípky poučení a novinek do svého soužití s vlastním strakáčem (někteří i podpis a věnování do jeho nové knihy). Ani nám nevadilo, že se končilo před půlnocí, nikdo na stole neusínal!

  Neděle začala značně hekticky. Blahořečila jsem si svůj nápad postavit si výstavní stan již v sobotu večer. Předpověď počasí se neustále měnila od pršení až kolem třetí hodiny až po pršení celý den. Nervozitou jsem opět nemohla dospat (jako vždy) a v šest mrkla na mobil. HU! Pršení se přesunulo již na 8 hodinu! Výborně. Snídaně 8-9h., přejímka na výstavu 8-8:45, od 9h. posuzování a chatky vyklidit do 10 hodiny! To by bylo moc i na 3 klony... takže jsem začala balit, nakrmila psy a vyvenčila. V sedm jsem zaklepala s bráškou, aby se dobalil i on a pomohl mi naložit auto. V půlosmé přesun celého vozu k výstavní ploše, nachystány psí boudy a prodejní arzenál ve stanu. Dan zatím dospával s čubami do snídaně na chatce. 7:55 stepujeme před restauračkou. Snídani stíhám do 8:15, přebíhám na přejímku výstavy a vyzvedávám číslo. Rychle převléknout a vyzkoušet si Cíněnku v kruhu. Posuzování začíná kus po deváté, paní rozhodčí Vendula Rybárová měla stejný problém jako já večer, zatrolená D1... (a asi jsme nebyly jediné) .... a začíná pršet. Na výstavu je nahlášeno 38 psů, což není málo. Naše strakaté dítko z vrhu B Bellinka běhá v kruhu třídy otevřené spolu s dalšími sedmi fenkami. Po několikerém srovnávání běhajících dvojic si odnáší V1, CAC. Jsme nadšené a její paničky jakbysmet! S Cíněnkou přicházíme na řadu před polednem a běháme spolu s Betkou a její paničkou. Cíněnka odchází se známkou V1. Pak se scházíme v kruhu s Barberem Rubínový květ (Cínin "první manžel"), který reprezentoval veterány kluky, kde byl sám. Cíňa vyhrává nad chlapem a stává se tak BOV!

Lestík mezitím tráví čas s Danem, různě se poflakují, hlídají stan a lákají zákazníky. Přebíráme medaili, krásnou kokardu a pytlík plný dobrot. Když jsem si šla nechat zapsat výsledky výstavy do Cíniných PP, vyhlašovalo se strakaté klání. Více pejsků se umístilo na 2.-3. pozicích, vnímala jsem to jen jedním uchem. Stojím ve frontě na zápis ještě plná dojmů z výstavy, když najednou zazní Cínino jméno.... Cíněnka se stala absolutním vítězem strakatého klání (účastnilo se kolem 65 psů), což mě poněkud zaskočilo. Babka jedna, do starého železa rozhodně nepatří!! Převzali jsme diplom od tom, že je Cíňa "nejšikovnějším Sázavapsem" a jakousi flašu plnou alkoholu (aspoň jsme mohli přivézt něco i páníčkovi domů :-D, když si to nevychutná ani pes ani panička). Ostatně o chlastu byl i začátek Sázavapsa, kdy jsme obdrželi krásný plecháček, placku, nějaké psí mlsky a píííívo Hubertus. Opět ocenil páníček, který vzkazuje, že bylo moc dobré!

Těšíme se zase za rok, kdy bude setkání v režii paničky naší Bellinky (my samozřejmě připojíme pomocné ruce k dílu, jak to jen čas a případné psí povinnosti dovolí)

 

 

 

srpen 2017

Dovolená. Konečně! Samozřejmě i se stračenkami. Začínáme Mezinárodní výstavou v Bolce. Cíněnka dostává své třetí V1 ve třídě veteránů (a to jediné poslední potřebné z mezinární výstavy) a tím splnila podmínky k vystavení certifikátu Český veterán šampion. Po výstavě se frčelo na chalupu. Vzhledem k šílenostem, co se knají na pravách silnic a uzavírkách v krji se nám nepodařilo dostat se do Polska, kudy jsme chtěli, tak jsme nakonec vyrazili na procházku aspoň kolem Smědé a po Frýdlantě. 

   

 

 

Hektický úterek v Praze, kdy holky vyrazily s paničkou do ZOO a na cestě zpět k tramavaji potkaly strakatou kámošku Máju, byl druhý den korunován vyzvednutím certifikátu o šampionátu přímo na ČMKU.

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Zampioni_a_portrety_louka_2017/ 

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Straceny_ve_Stromovce_Maja%2C_Cita%2C_Les%2C_Cin/ 

  

   

Strakaté splutí, Ohře II. a násvtěva Kyselky, kde se nechalo vyfotit 14 strakáčů v odložení a kolemjdoucím padaly brady :-) přijela i Bellinka - dcerka z vrhu B, takže nechyběla rodinná fotografie.

   

České Švýcarsko - lodičky na soutěskách Tichá a Divoká (na Tiché musely mít holky košíky, na Tiché mi pan převozník řekl, ať jim je sundám a ani platit za psy nechtěl :-)), Pravčická brána a Sokolí hnízdo s Gabrielinou stezkou, Mariina skála a Rudolfův kámen, Meixnerova pohybová stezka... všechno obě holky zvládly bravurně a s gracií. Babča to také bez potíží ušlapala.

   

   

 

 

 

červenec 2017

Berlín, koupání na "psím jezeře, prochajdy městem.

 

červen 2017

Klubová a Speciální výtsva KCHMPP v Mladé Boleslavi 17.6.2017 - Cíněnka V1, VT, BOV 

Kořenov 24.6.2017 zapůjčena lokomitiva z Prahy, slavnosti na zubačce a slavení dvou kulatých narozenin. HOlky hezky pozovaly s parní lokomotivou ;-)

květen 2017

trochu hektický kvůli Lestíkovi (viz. její stránky). Focení v pampeliškách a jinak též ve znamení Štěňat strakatých ve Věšíně (tentokrát jako organizátoři a přednášející). Páníček nám vypadl, takže jsme s holkama jely samy. Byly vzorné, takže jsme to zvládly. I když byly hodně času na chatičce, nic nevyváděly, neřvaly zbytečně a i tak se celkem za ty tři dny unavily. A hlavně! setkání s vnoučáky (F Zlatíčko) a Anýskem (taťka těchto dětiček, který bydlí kousek a na naše pozvání taky na chvilkinku přijel). Na setkání dorazili černohlavá Fautýnka a Ferda a žlutohlavý Felix (Anýskova kopie). Všichni páníci vnoučátek jsou fajn, a dětičky jsou hodné. Faustýnka a Ferda jsou celá maminka Bertička a Felix je celý tatínek Anýsek)

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/pampeliskove/

 

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Stenata_strakata_Vesin_2017/

  

zleva Faustýnka, Ferda, Felix Zlatíčko, Cíněnka Strakatý samet, Anemos Agilis LeaWil

a ještě nějaké to květnové slunečné focení na Dolině http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Kveten_2017/

 

 

duben 2017

Návštěva jarního Berlína i s Toničkou. Bylo krásně, mamka s bráškou přišli na jiné myšlenky a myslím, že výlet se vyvedl.

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Berlin_42017_narcisky/ 

  

14.-17.4.2017 parádní prodloužený velikonční víkend. Paničce vyjímečně klaply oba svátky volné, takže jsme s chutí vyrazili na Strakaté Velikonoce do kempu Cakle u Ústí nad Orlicí. Výlety, skvělí strakatí parťáci a jejich úžasní páníčkové. Počasí vzdor předpovědím vcelku taky klaplo (až na chvilkovou krouposněhovou přeháňku v neděli v Letohradu a v pondělí už jsme výlet nešli, pršelo, ale ti méně vodorozpustní na rozhlednu stejně vyrazili (otázkou je, co z ní viděli :-P)). I kraslice a pomlázka byly. Byli jsme na Lanšperku, Žampachu, v arboretu pod Žampachem, v Letohradu.... bylo to moc fajn ;-)

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Strakate_velikonoce_2017/ 

   

 

 

březen 2017

hlídáme Tonču, za krásného počasí fotíme krásné čubinky v krásných dekoracích :-)

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Holky_Zizkac_28.3.2017/

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Bledule_3_2017/

      

4.2.2017

jsme vyrazily na seminář "Cvičení na míčích". Resp. Dogfitness. Pro Cíňu důležité kvůli nasvalení zad a kyčlí, aby nás nezlobily bolesti. A pro Lestíka zase jako příprava kvůli agility. Seminář vedla Verča Gesierichová, kolegyně veterinářka. Byl to moc fajn den v Ratenicích, setkaly jsme se i s Pavlínou a Edíkem. Eda má také potíže s kyčlemi, tak šel trénovat ze stejného důvodu.

Míč z Lidlu (foto s fialkovým) jsme nakonec vyměnili za doporučovaný Physioroll (na něm jsme trénovali na semináři - modrý) a spokojenost. Je větší a tudíž lepší plocha pro správný postoj. Je velikostně vhodný pro Cín i Les. Cíňu to moc baví, protože tam dostane najíst :-D

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Mice_cviceni/ 

leden 2017

konečně po několika rocích docela dost sněhu. A tím pádem i "bílé" focení.

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Dolina_19.1.2017/

 

 

Vánoce a Silvestr 2016

Tentokrát jsme zkusili přežít Silvestra v Berlíně. Třískají tu celý den... ale v psím ráji u psího jezera se to dalo krásně přežít. Jen neměl otevřeno stánek. Holky se utahaly, Cíněnka dostala tablety No stress od Beaphare (kombinace s bachovkami, ale ty mi přišly bez efektu), tablety zabraly slušně, a tak dobře na půlnoc, že nebylo potřeba ani nouzové Sileo. To ovšem nakonec využito bylo. Pro Lestinku. I když petardy moc neřeší, hnala mě ven kolem jedné hodiny v noci čůrat. Ale to ještě bouchali tka silně, že i ji to rozhodilo, klepala se pod stolem, tak ho dostala. Nebyla "sjetá". Uklidnila se a šla spát. Žádné motání, dezorientace, zmatenost. Takže za nás nově vyzkoušené věci (tablety a Sileo) ano (bachovky ne, ty byly bez efektu). Samozřejmostí byl čuchací kobereček.

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Silvestr_Berlin_2016/

   

 

listopad 2016

takové malé foceníčko

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Nova_Ves_29.11.2016/

 

14.-16.11.2016

taková trochu hurá akce do Plzně :-) To je tak, když si zařídíte dovolenou a těšíte se na Švýcarsko, které nedopadne. Ale dovolenou už rušit nechcete (a dobře děláte, protože by neklapl ani první náhradní termín a ani ten druhý náhradní). Tak se vás kamarádka z legrace zepstá, na kdy že si má vzít tu dovolenou ona? Že už si léta slibujete návštěvu. A proč ne? Tak jsme s čubinami vyrazily do Plzně za Edou, Pepinkou a jejich paničkou Pavlínou. Přivítání za plotem bylo hlučné, tak jsme nejdřív vyrazili na seznamovací prochajdu do lesa. Tam vše proběhlo v pořádku, tudíž jsme mohli všichni do bytu. Pokus o seznámení s kočičákem moc nevyšel :-)) Lestík se ho bála a Cíněnka ho šla prohmat, když se pohnul. Takže Bob byl, chudák, v době naší návštěvy v izolaci u páníčků v ložnici (vypuštěn byl v době procházek). Druhý sen se vyrazilo na prochajdu kolem rybníka ve Zruči, sraz jsme měli ještě s Artíkem a Katkou. Edík zůstal doma, měl klidový režim kvůli bolavým kloubům. Psíci si užili, paničky fotily. Večer proběhla hromadná pedikúra a přišla na návštěvu Maruška - panička dalšího strakáčka Ringa. Ten však nedorazil, kluci se moc nemusí. Kafraly jsme dlouho do noci :-P

Poslední den bylo ošklivo, psíci se trochu vyvenčili kolem malého rybníka a paničky pak měly domluvený ateliér s profi pozadím a světly. A nasekaly za 2 hodiny mraky fotek všech strakatých :-D počasí klaplo tedy na výbornou, pršení nám v aťasu rozhodně nevadilo.

Bylo to moc fajn a těšímě se na další setkání ;-)

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Plzen_prochazka_Zruc_15.11.2016/

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/ProfiPozadi_Plzen/

 

 

 

 

 

5.11.2016

Panička vyrazila s potkankami na výstavu. Tam psíci nesmí, ale jelikož je to na celý den a myšáci se nesmí během posuzování vyndavat z klece, tak co tam? Proto zpunktovala strakatou procházku v tomto čase, výběr padl na Hostivařský les (rozhodli Pražáci, my se moc nevyznáme). Sešlo se nás nečekané množství - 8 strakatých - Bela, Monty, Cíňa, Orin, Lestie, Ax, Robin a Bery. Prochajda byla moc fajn, psíci se vyblbli a páníčci pokecali. 

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Strakata_prochazka_Hostivarsky_les_5.11.2016/

  

 

podzim 2016

samozřejmě nějaké focení, Cíněnka si střihla i lehčí obrany, aby jí to nebylo líto, že Lestíček hopsá na figuranta.

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Halloween_a_podzim_2016/

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Nova_Ves_29.11.2016/

videa z obran

https://youtu.be/1EJVabtXi4I

https://youtu.be/vf56Q3bQixI

https://youtu.be/J0IZZHuqpi0

a taky mrkněte na náš FB - zde jsou další obrázky a videa, která nenajdete zde 

https://www.facebook.com/pg/CHS.LeaWil/videos/?ref=page_internal

https://www.facebook.com/pg/CHS.LeaWil/photos/?tab=album&album_id=973641719392512

  

22.10.2016

Výlet do Berlína. Nic neobvyklého. Ale páník rozhodl, že se půjdeme podívat na "Psí jezero", které našel na mapě. Bylo to asi 2 zastávky tramvají od nás, tak jsme vyrazili místní MHD. Našli. A byl to šok! Příjemný šok. Hundekehlefenn jsme našli. A zjistili jsme, že se jedná o obrovskou oblast v lese a kolem dvou jezer, určenou přímo pro hafany na volné běhání. To ještě pořád není nic extra neobvyklého. Ale ta neuvěřitelná pohoda a přízeň přes enormní množství volně pobíhajících psů, dětí a lidí! Nikdo na nikoho nevrčel, nikdo se nerval, nikdo se neškrtil řvoucí na vodítku, všichni respektovali toho druhého, psiska krásně četla konejšivé a ostatní signály. Parádně socializovaní psíci. Padala nám čelist.... Holky krásně zapadly, Cíněnku nikdo neobtěžoval, takže nemusela nikoho vychovávat, Lestík zjistila, že velcí psi nejsou jen postrach. Mohla si hrát s kýmkoliv, kdo na to měl náladu. Když ji někdo neměl, ostatní to respektovali. Nevznikaly žádné konflikty. Stánek s občerstvením pro páníčky a hned vedle stánek s pamlsky pro psíky. Jezero je volně přístupné psíkům, na plážích vznikají nory pod kořeny stromů, nikdo nikomu nic nezakazuje, psíci mají všechno pro sebe. Psí ráj!

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Grunewald/

  

10.9.2016 33. podještědská výstava v Liberci

Po dlouhé době jsme se přihlásili. A udělaly dobře :-) Jen malinko problém s další osůbkou k sobě, protože 2 psy v jednom kruhu je trochu problém vystavit v jedné osobě. Pán, který se nabídl s pomocí, to v pátek odpoledne musel odpískat. Nu, vzaly jsme s holkama s sebou brášku. Vyrazili jsme trochu dříve, abych mu zkusila vysvětlit běhání v kruhu. Uvidíme...

Poačasí vyšlo náramně (možná až moc), posuzoval pan doktor Šimek (pro nás premiéra jak pro Cíňu, tak pro Lestíka). Lestíček dostal v mezitřídě V1, Vítěz třídy, Krajský vítěz, Cíněnka ve třídě veteránů V1, Vítěz třídy. Čekáme tedy do "závěreček". Nikdy jsme se v nich moc neuplatnily, ale budiž. Čekaly nás tři soutěže. Nejlepší veterán, Nejlepší pes národních plemen (Velká národní cena) a Nejlepší pes NON FCI skupiny. Ve veteránech jsme se neumístily, v Národní ceně musel nastoupit do kruhu i bráška, svěřila jsem mu Lestíčka. Z jedenácti psů (4 vlčáci, 3 choďáci, 2 strakáči a 2 krysaříci) se Cíňa umístila na krásném 2. místě. takže si odváží 2. BONB. DO NON FCI se mi už ani nechtělo, nečekala jsem, že bychom měly s Les šanci. Ale když už jsme to tam vyseděly... už jsem byla unavená, příliš jsem nevnímala a viděla jen gesta rozhodčího Šimka, jak ukazuje naším směrem 4. Tak jsem se chystala z kruhu ven, zvlášt když všichni zbylí tři se hnali k rozhodčímu si třást tlapou. Jenže pak z kruhu odcházel jeden choďák a 2. místo na bedně bylo furt prázdné, ono bylo fakt naše :-)

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/33._Podjestedska_krajska_vystava/ 

foto Jitka Svobodová

 

9.9.2016 návštěva. A ne ledajaká. Dorazili do Harrachova Plzeňáci Edý a Pepinka s páníčky. Domluvili jsme se na procházce v Jablonci, až se budo vracet domů. Páníček si šel po svých a paničky s čoklíky vyrazily na Dolinu a k Vrkoslavickým rybníkům. Psíci se pěkně vylítali, v rybníku si zaplavali a dokonce i Lestík tam nakonec nakráčel dobrovolně :-) fakt! Bez pískáčka! Cíěnka teda ne, no, ale to se asi už nezmění. Lestíček je úspěch. Navzájem jsme si psíky vyfotily. Děkujeme Pavlíně i za krásné fotečky!

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Pepka%2C_Edy_a_holky/

http://filippka.rajce.idnes.cz/Prochazka_Jablonec_nad_Nisou/

 

2.9.2019-4.9.2016 - Strakaté setkání, jako každoročně. Tentokrát poblíž Tábora - kemp Javorová skála. Když už nepřednáším, neorganizuju nebo nevystavuju (tzn. můžu si setkání užít jako běžný účastník), tak se nám to zkomplikuje jinak :-) Ráno v pátek pomalu balím.... nedá mi to a napíšu dotaz paničce Cipíska (kteří byli přihlášeni na setkání, výstavu i bonitaci), zda jsou zdraví a jedou.... Dorazila odpověď: Maruška od čtyř průjmuje, nejedeme.... Co teď? Výstava i bonitace zaplacená, bylo by to škoda. Navrhnu, že pro Cipíska do hodiny zajedu a pojede s námi. Nakonec panička souhlasila. Takže konec pohody, nastalo rychlobalení, výměna aut a vyrážím pro Cipína do Semil. Pak zpět do Jablonce, dobalit zbytek, doladit s mužem na telefonu časovku, kdy ho máme vyzvednout v Kolíně na nádraží, abychom včas dorazili na návštěvu ke čtyřnohým voučátkům, a pak do kempu aspoň k večeři. .... načež přichází SMSka od chovatele vnoučat, že máme dorazit o hodinu později... UF! Ladím plán cesty znovu, naštěstí vlak do Kolína jezdí každou chvilku, takže je domluven sraz na nádraží 15:33.

Psíci si chvilku zaskotačili a zahradě, Cíňa synka ani moc nesprdává, Lestík blbne s Cípou umírněně. To dáme! Vyrážíme! 15:25 parkuji u nádraží v Kolíně. 15:33 vlak nikde (jak jinak, že ČD?) Volám... "nevím, kde jsme, jsou tu pole.... jooo, už nějaké výhybky, ...hmmm. Kolín - Zastávka. Tak snad za chvilku". 15:45 konečně vlak přijíždí a my vyrážíme směr Záboří. Navigace hlásí dojezd 16:03 - ideál. Cestu nic nenarušilo, přijíždíme k Bertičce a jejím dětičkám a páníček hned hlásí, že to klaplo výtečně, je "už" 5 minut doma :-D jenže nemáme moc času na dlouhé muchlování, v 18h. ubytování, 19 h. večeře. Snad stihneme aspoň tu véču, protože pak už by nám asi nedali najíst celý víkend :-) Vnoučátka jsou nádherná, Fríďulka bude žlutohlavá a dlouhosrstá, Felix bude po tátovi taky žlutohlavý a Figurka bude bydlet v Liberci ;-). Střídáme se s mužem u otevřeného auta (3 psi, vedro, pálava, nelze nechat v autě zavřené) a za 45 minut se musíme rozloučit. Navigace hlásí dojezd do Javorové skály 18:45. Volám Jolaně, že se opozdíme, ale určitě dorazíme, jsme na cestě. Prý nahlásí organizátorům.

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/F_Zlaticko_6._tyden/

 Figurka

Ferda

Fríďulka

Felix

Faustýnka

 

UPS! Objíždka... ale divná. Ta určitě není pro nás, my uhýbáme dřív, než je kompletní uzávěra. Ale varovný prst mě furt šimrá v zátylku. Měl pravdu. (jako vždycky) Jenže vracet se 20km je nemyslitelné, uhýbáme tedy na rozbitou silnici a v kombinaci s mapou a navigací (která nás pořád chce otáčet do protisměru) kličkujeme mezi poli a vesničkami. Původní čas dojezdu se natahuje, ale řidička se s tím nemaže a ztrátu téměř vyrovnává. Přijíždíme do Prčic a mužovi zvoní telefon...."Ale já jsem v Prčicích.... no né, opravdu jsem v Prčicích - Sedlec-Prčice..... no tak jo, ať přijedou". Cože?? "No posílají za námi přenosový vůz ČT." Jooo, nuda opravdu nebude :-) 

 Do kempu přijíždíme 18:50. Rychle najít organizátory, zaplatit pobyt a jídlo, nakrmit a rychlovyvenčit 3 čoklíky a hurá na véču. Vybalovat se bude potom. Konečně si Cipísek dá říct a za celý den se trochu nají a hlavně napije. Byl z toho chudák přepadlý, takhle ho vytrhnout od paničky, a odmítal cokoliv. Televize dojíždí kolem deváté večer, nechtějí nikam do klidu, chtějí ruch kempu, štěkot psů a jako kulisu nasvěcují chatky. S dlouhými přestávkami točí od desíti až do jenácti. Snažíme se trochu psiska krotit, aby moc neštěkala. Když odjedou, ptám se muže, jestli propagoval v přímém přenosu strakáče. Odvětil, že celou dobu měl v záběru placku strakatého setkání na košili. Tak snad si někdo všiml :-)

 foto Milan Novák

 Psíci jsou z cesty a vzájemného poznávání se celkem unavení a bez protestů jdou před půlnocí chrnět. Cipísek si zalezl do své boudičky a holky skončily obě pod mou peřinou (že se panička nevyspí, je jim samože šumák). 

Budíček psíků v sedm, od osmi se podává snídaně. Venčení probíhá na etapy, 3 psi jsou již fyzicky lehce problém. Takže nejdřív čubiny, Cipísek zatím schroupe svůj barf. Pak nechávám holky páníčkovi v posteli a vyrážím s Cipískem. Kluk se venčí trochu hůře. Holky zvládnou na povel všechno během chvilky, kluk to musí označkovat... Ale jo. Dá se. Hurá na strakiádu! Nojo, ale co s Cípou? Nevím, jaké umí povely, co zvládá, odměnky nechce žádné... Ale co, zkusíme to, nějak to dopadne. Takže páníček běhá blbosti s Cíněnkou a já si dávám dvě kolečka. S Lestíkem a s Cípou. Lestíček je vzorňák, zvládne skoro všechno levou zadní, jen to čuchání pamlsků ve vodě nic moc, ale stíháme v časovém limitu :-) Cipísek překvapuje. Příjemně. V podstatě s cizí ženskou a funguje výtečně. Ve frontě na soutěže zjišťuju, že odměnou je mu jeho fleecový kroužek, pamlsky si můžu strčit za klobouk. Zjištění těsné, ale přece :-) A funguje. Zvládáme všechno. I trik, který asi nikdy nedělal, jako je točení :-))) Ale "pac" znal asi od paničky, takže i to dáváme. I skok přes překážku a přivolání. Jen to čuchání pamlsků nám moc nejde, i když jsou to párky. Nevadí, legrace jsme si užili, psíci jsou mrtví .... a to tak, že večer vůbec neprotestují, že zůstávají všichni na chatce,. A my jdeme na véču a následně na večerní debatu. Cipí spí v boudě, holky každá na jedné posteli...

 foto Milan Novákfoto Milan Novák

foto Klára Píšová

Lestíček si odvezl 3. místo ve strakiádě, 2. místo v přivolání mezi pamlsky a celkově skončila 2. z nějakých 64 strakatých... Holčička moje šikovná!

V neděli se chystá výstava. Ti, kdo nevystavují, vyráží na "orienťák". Já nemůžu. Musím s Cipískem absolvovat výstavu a bonitaci. Půjde se mnou do kruhu? Jak bude reagovat na ostatní psy? Přeci jen nás tam bude 6. Nemůžu dospat a v sedm trénujeme klus v kruhu, ještě než se probudí všichni ostatní a začne šrumec. Dobré duše nám pomáhají a běhají v kruhu s námi. Cípa je kabrňák. Neřeší v celku nic a na výstavním vodítku kluše jako koníček. Panička má pochvalu, že trénovali! A Cípa taky, že to zvládl s někým jiným než se svou paničkou ;-) A jak to zvládl! Ve třídě otevřené zvítězil nad dalšími pěti kluky a odnesl si V1, CAC! To už doráží i páník s čubami. Všichni jsou unavení a jdou chrnět do chatky. Ani na oběd nepotřebovali vylézt. A další radost nám udělala naše "dcérečka" z Béčkového vrhu - Befaria Bella. Na výstavě získává V2, rez. CAC.

foto Klára Píšová  foto LeaWil

 

foto Jana Komůrková

Po obědě začíná bonitace. S Cípínem jsme asi v půlce, celkem je nahlášeno 19 psů. Děs a hrůza. Většina z nich jsou pěkní nevychovanci, odmítají se předvést, ukázat zuby a vůbec se nechat posoudit. Obdivuji trpělivost paní rozhodčí Lindy Volárikové a poradkyně chovu Zdeňky Vaňourkové, že je rovnou nevyrazily a zkoušely to znovu a znovu. Když ale hafan přes všechna opatření vrčí a nenechá si spočítat zuby, tak letí od bonitace ven. ČSP je přeci psík povahou milý, žádný rabiát. Takže tak by to i mělo být. Cipísek je vzorný. I když u sebe nemá vlastní paničku, nechá se předvést, osahat, spočítat zoubky, všechno bez protestů. Takže Cipísek úspěšně prošel i bonitací a stává se tak chovným psem!

Dřepím u bonitací až do konce. Zvedá se vítr a s poslední fenkou začíná krápat. Dokonale načasováno. Balíme za mírného deště. Loučíme se s organizátory a spřízněnými dušemi a vyrážíme směrem k domovu. Vlastně tam ještě ne. Nejdříve musíme vrátit Cipíska. Panička se po něm již shání, je jí smutno. Má obrovskou radost, že má Cípa všechno úspěšně za sebou a že byl tak šikovný. A my máme radost s ní :-) Vykládáme Cipíska v Semilech a mažeme konečně domů. Dojíždíme v půl desáté, všichni K.O. Zvládneme jen vynosit věci z auta. Poté, co zavřeme dveře bytu, spouští se liják..... Vybalovat se bude další den. Teď už jen večeře a dobrou!

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Strakate_setkani_Javorova_Skala_a_bonitace_2016/

 

26.8.2016 po dlouhé době zas obrany... ale decentně samozřejmě, aby si bába neublížila. Když ono ji to tolik baví :-)

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Obrany_s_Milanem/

  

srpen 2016 - Moře nebo Ohře? Se strakáčem obojí!

Konečně jsme se i my dočkali a mohli vyrazit na těžce zaslouženou dovolenou. A jak jinak než obě čoklíny s námi. Víkend trávíme v Berlíně a v neděli se přesouváme do Thiessowa na jihu Rujány. Místo je to krásné, penzionek velmi příjemný, kousek je psí pláž (tam ale panička do moře nevlezla, neb tam byly medúzy) a také přírodní neupravovaná pláž (kde ty slizké potvory nebyly, protože tam slušně foukalo). Holkám nevadilo nic. Teda Lestíkovi ano. Voda. Ze začátku. Ale pískáček je velmi silná motivace, takže díky němu se tohle nevodomilné zvíře (což je teda Cíněnka taky a taky to zvládla poprvé ve čtyřech letech za pískáčka) naučilo vodu tolerovat a trochu si zaplavčit za pískací odměnu. Ale zpět na začátek. Na psí pláži se vždy našel nějaký parťák na lítačku a blbnutí. Potkali jsme i kříženečka podobného strakáčovi a majitelé se hned ptali, co to máme my :-) takže proběhla osvěta o strakáčích v německém jazyce. Cíněnka si za pískáčkem zaplavala, Lestík ale před přílivem utíkal, tak jsme ji nenutili. Spíš se pohonila s kamarády po pláži.

  

Počasí koupačkám moc nepřálo (kolem 15°C a silný vítr). Ale vzhledem k tomu, že stejně nejsme plážoví povaleči, vyrážet na výlety nebyl problém. V tomto ohledu to vyšlo výborně. Nepršelo. Sice si musela panička hned v úterý na trzích koupit čepici a nákrčník, aby nezmrzla, ale co už :-) 

 Prošli jsme okolí Thiessowa včetně vyhlídky, vyrazili do Sellinu na parní vláček, který nás dovezl do Lauterbachu, odkud se jelo do Baabe lodí a z Baabe pěšky zpět do Sellinu pro auto (se zastávkou na focení s balíky slámy a čuchačkou ke kravám).

 

 Pak jsme zavítali do Klein Zicker, kde se taky holky vylítaly a ochutnaly mini kulaté hrušky. A po sejití z větrné vyhlídky zas malé focení na kládě.

 

    Jelikož si z minulé dovolené Cíněnka dovezla jantarový obojek, zkoušeli jsme sehnat stejný i pro Lestinku. Bohužel ani v okolí, ani v Bergenu jsme nesehnali. Vypravili jsme tedy se zas na Kap Arkonu. Obojky měli. A na Kap jsme vyrazli druhou stranou kolem pole, kde mohly taky holky lítat na volno. Fičelo pěkně, ale jinak bylo krásně. 

holky pod majákem s jantarovými obojky

Zpět do místa pobytu jsme jeli druhou stranou Rujány přes piditrajekt Wittower Fähre. Otázka pěti minut a asi 20ti aut na trajektu. 

 V pátek byla jediná možnost dostat se lodí z přístavu Gager na ostrov Usedom a do muzea Peenemünde. Na lodi byly holky vzorné (stejně jako na té z Lauterbachu). Hodinu a půl si odpočinuly pod stolem, a pak se vyrazilo do muzea. Psíci tam bez potíží mohou, pouze nesmí do výstavních prostor. Takže to jsme se s mužem vystřídali. Jeden procházel areál venku s čubami a druhý se kochal expozicí v budově. Pak jsme obešli ještě přístav, protože do odjezdu lodi byl čas. Zmohlo nás to všechny, na lodi čuby zas vytuhly pod stolem (páníček také... panička využila příležitosti, že cesta zpět nebyla v podpalubí, a fotila).

  

  Sobota - poslední den pobytu, konečně se trochu oteplilo, teplota se vyšplhala na "tropických" 21°C. Toho se muselo využít a i panička se šla aspoň jednou smočit do moře, když už u něj týden byla... a Lestíka jsme naučili plavat :-) jak už jsem zmínila v úvodu. První pokusy byly nesmělé a opatrné. Ale postupně jsme ji na pískáčka lákali dál a dál, až dokonce udělala i pár temp a neplašila z toho.

  

všechny plavací fotky a videa naleznete zde https://www.facebook.com/lea.pletichovawildnerova/media_set?set=a.1461020933923913.1073741964.100000480625305&type=3

 Krom plavčení jsme zvládli ještě návštěvu blešáku v Putbusu (panička potkanářka se nezapře, dotáhla si klec s vybavením) a výstavu písečných soch v Binzi. Trochu jsme očekávali, že se u stanu prostřídáme v hlídání stračen, ale k našemu velkému překvapení psíci mohli dovnitř na vodítkách bez problémů a dokonce ani nic neplatili :-) Cestou zpět jsme to ještě vzali přes Göhren, odkud vyráží již zmíněný parní vláček. Krásné lázeňské městečko.

 V neděli konec legrace a hurá zpět do Berlína a připravit se na návštěvu "paní učitelky" a "spolužačky" z německé konverzace. Od pondělí do středy jsme je s páníčkem, Cíňou a Lestií prováděli po Berlíně. 

Kdo by se nudil, může číhnout na všechny fotky z Němec zde http://lew.rajce.idnes.cz/Rujana_a_Berlin_2016/

Dovolená však nekončí. Ve čtvrtek podvečerní návrat, v pátek dopoledne přebalit bagáž a hurá na 3. strakaté splutí do Lokte na Ohři! Dojezd do kempu po 16té hodině. Postavení stanu (premiéra, panička pořídila nový, dvouvchodový pro 3 osoby, eee, tedy pro dvě osoby a 2 psy). Naštěstí systém "blbuvzdorný" a postavení se povedlo rychle a účelně. Na místě již byla Máří s Betkou a Luďka s Arinkou. Následně dorazili Tom s Axem, Eva a Pavel s Belou a Milan s Dášou, Bésou a Celinou. Další se omluvili, že dorazí v sobotu ráno. Prošlo se okolí, prozkoumaly možnosti kempového výčepu, opekly se buřtíky a naplánovalo se přesouvání aut, lidí a psů na bod výjezdu. Psí holky byly unavené po cestě, takže zalezly do svých spacáčků (ano, panička se pochlapila a vyrobila spacáčky pro strakáčky). Předpověď počasí se mění hodinu od hodiny, vyhlídky nic moc. Hlavně na sobotu večer a neděli... Nu, uvidíme...

 

Noc byla krušná. Hned za stanem jsme měli hlučné sousedy, co přestali hučet v půl třetí ráno. Když nehučeli, tak aspoň hlasitě chrápali. A jelikož se neobtěžovali uhasit oheň, který při vyhasínání začal silně doutnat a táhl nám kouř do stanu, panička ho tedy šla v půl čtvrté hasit. Pak začalo pršet. Vstávalo se po sedmé, a to už se sluníčko vybíralo. Se psy nic nehlo, ani jeden neštěkl. Až ráno kolem půl deváté jsme je již v štěkání nekrotili. Z "hlučného" stanu se ozvalo cosi o utracení psů.... no... nevím, kdo by si zasloužil utratit vzhledem k chování do půltřetí do rána... Ale hafani dostali pochvalu z dalšího stanu, že v noci neštěkali, že byli vzorní. Tak si vyberte :-)

 Ráno dorazili Jolana a Milan s Ankou a dvě Jany s Bellinkou (naše psí Béčkové dítě - Befaria Bella LeaWil). Novákovi postavili stan a všichni jsme vyrazili třemi auty ke kempu do Šabiny. Překonali jsme Ohři po houpavé dřevěné lávce a čekali na loučce u kempu na lodě... nějak nedorážely. Po telefonickém pátrání jsme zjistili, že lodě čekají na původním břehu, kde parkujeme :-) Tak zas přes lávku zpět. Něterá psiska dostala vestičky a hned jsme měli strakatou pobřežní hlídku. Na Ohři tedy vyráží 10 strakáčů se svými páníky (Cíňa, Lestie, Arinka, Ax, Betka, Bela, Bella, Anka, Bésa a Celina).

Anka, Lestie, Cíňa, Ax

 

Cíňa a Lestie (foto Milan Novák)

a kompletní vestičková sestava zleva Anka, Bela, Cíňa, Lestie, Ax (foto Milan Novák)

Po instrukáži pro úplné začátečníky (hlavně Toma s Axem a Jany s Bellinkou) se vyrazilo. Hned na prvním stupínku se cvakli pouze ty dvě nejzkušenější posádky :-D No nic, lodě se vyhoubičkovaly a jelo se dál. Ohře je pro vodáky velmi přívětivá. Jezy většinou buď lehce sjízdné, nebo vyřešené šlajsnami. Další cesta se obešla bez nehody. Jen Lestík při přesunu z přídě na záď uklouzla a spadla do vody, byla do lodi vytažena zpět páníčkem. Ucho na vestičce se osvědčilo. Byla lehce v šoku, přece jen to "mokré" tahle náhle a bez přípravy... jinak to přežila bez úhony a velmi rychle se otřepala a zas hlídala správný směr plavby.

 foto Milan Novák

Lestie dozorovala většinu cesty s předními pacičkami na přídi. A když už nemohla, složila se do "podpalubí". Jenže okolo se pořád něco dělo, tak to jeden strakáč (a nejen on) oko zamhouřit nemohl. 

Cíněnka balancovala opravdu celou cestu mezi paničkou a páníčkem, přetáčela se jen dle potřeby nalevo nebo napravo. Nelehla si. Babča to zvládla fakt bravurně.foto Milan Novák

Obědová zastávka se konala v Sokolově. Spojili jsme jí s krátkým výletem na sokolovské náměstí s cílem dát si ledovou kávu a horké maliny.... Našli jsme restauraci se zahrádkou. Strakáči to okamžitě zalomili. Pohrdli i nabízenou vodou (chvála obsluze, omlouvali se, že mají jen dvě mističky) a složili se na zem do jednoho. Servírka však nějak nezvládala nápor strakáčníků. Inzerovaná ledová kávu se zmrzlinou a horké maliny se zmrzlinou ztroskotaly na nedostatku zmrzliny (měli asi jen dvě porce). Když jsme si donesli svou vlastní vanilkovou (za rohem točili Opočenskou), tak nebyly horké maliny (pouze na jednu porci).... no, to se úplně nepovedlo, ale brali jsme to s humorem a místo horkých malin jsme si dali malinovou zmrzlinu (ano, k té vanilkové opočenské točili i tu malinu). Myslím, že na strakáče nikdo v Sokolově nezapomene ;-) ledovou kávu jsme dostali s onou vlastní zmrzlinou a horké maliny si dala nejmladší účastnice zájezdu Janinka. Ostatní si aspoň odpočinuli a vychutnali si aspoň tu zmrzlinu.

 

Pak už se frčelo dál s jedním přetahovaným jezem až do Lokte. Výhled na hrad trochu kazily hopsací gumové hrady a mraky lidí na druhém břehu, kde se konaly nějaké koncerty.

 

Do kempu se dorazilo podvečer a jen jsme se dotkli nohou břehu, začalo trochu krápat. Ideálně načasováno. Rozloučili jsme se s Janami a Bellinkou (měly na neděli již jiný program) a řidiči byli dovezeni pro auta. Po návratu byla spáchána večeře pro psy i lidi a bez většího ponocování se šlo do hajan. Hluční sousedi se přesunuli po Ohři níže, takže v našem koutku kempu jsme osiřeli. Spalo se krásně. V noci dost lilo, ale to nám nevadilo. Nikoho to nevyplavilo, a když se ráno vstávalo, pršení ustávalo. Opět na objednávku. Stany se sbalily, auta naložila krom našeho "červeného autobusu". Řidiči sjeli auty do Karlových Varů na parkoviště u Hypernovy (kousek od loděnice). Loganem panička odvezla řidiče zpět do kempu. Auto bylo naloženo našimi věcmi a odstaveno na parkoviště. Druhá etapa sjíždění zahájena. Obloha je mírně zatažená, ale neprší (všude jinde v republice prý lilo jako z konve). K obědu jsme zastavili u Svatošských skal. Výborná zelňačka, držkovka i gulášovka.

 

 Pak už se jen v klidu sjelo do Karlových Varů, kde na nás kdosi halkal z mostu, že už na nás číhá. Danka s Berry! Oběhly to kolem řeky po svých a uvítaly nás následně u loděnice. Zde jsme odevzdali lodě a většina účastníků se vypravila domů. Dana s Berry odvezly nás s Cíňou a Les zpět do kempu pro aut. Autem nás následovala Maří. Holky ještě vyrazily na prochajdu. My jsme to domů měli trochu dál, tak jsme pomalu vyrazili s krátkou zastávkou pod hradem. Vyšplhali jsme na hrad, a jelikož tam pejsky nepouští, dali jsme si zmrzlinu na náměstí a šli zpět k autu. Nastoupili, zavřeli dveře a spustil se slejvák... nechápu. Fakt počasí obejdnané a naprosto na sekundu vypočítané :-)

Děkujeme Maří za zorganizování. Bylo to super, dokonalé a už teď se těšíme na další ročník strakatého splutí.

Kdo by měl potřebu - všechny nicmoc fotky z kompaktíku od nás zde http://cinenkass.rajce.idnes.cz/strakata_Ohre_2016/

a hezčí od Novákových tady http://jol.rajce.idnes.cz/Ohre_2016_-_treti_strakate_spluti/

 

16.7.2016 se Cíněnka stává babičkou!!! A náš Anýsek (Anemos Agilis LeaWil) tatínkem. Mamkou vnoučátek je Bertička Zlatíčko a štěníci nesou "příjmení" též Zlatíčko. Narodili se dva kluci (Ferda, Felix) a tři holky (Fríďulka, Figurka a Faustýnka). Figurka (nejstrakatější) bude bydlet v Liberci :-)

 

 

červenec 2016

všichni mají dovolenou a paniča tudíž maká celých 6 týdnů jak šroub za všechny ostatní. Takže není čas na nějaké větší akce, jen na kratší prochajdy a focení. A že se dá fotit i ve městě ;-)

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Mestske_cubky/

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Kakost_a_stara_chalupa/

    

 

červen 2016

25.6.2016 si Cíněnka válela šunky doma s páníčkem. A dobře udělala, prořože to šílené vedro, které vládlo na výstavě v Boleslavi by jí asi moc dobře neudělalo. Jelikož už má výstavnicky to hlavní za sebou, na výstavu byla hlášena jen Lestinka. A jako potrvzení toho, že to nejdůležitější už vybojovala jsme jí přivezly s Lestíkem krásný pohár a diplom za Klubového šampiona KCHMPP.

11.6.2016 si byla zas trochu zařádit na cvičáku. Pomáhala se socializací tamních dorostenců (jako zasloužilá matka ty smrady usměrňovala do patřičných mezí, když byli příliš vlezlí).

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/ZKO_Vrkoslavice_11.6.2016/ 

 

květen 2016 nějaké prochajdy s kamarády, focení v louce atd. Cíněnka absolvovala Dornovu metodu a čeká ji ještě v červnu kontrola. Snad nám to trochu pomůže se zády i nohami, které se občas ozývají. Po delší odmlce byla Cín zas na obranách a byla neskutečně nadšená. Prostě radost ze života :-)

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Cuby_kveten2016/

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Psi_vikend_7.-8.5.2016/

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Dolina_s_Rencou_5_2016/

      

 

28.5.2016 MVP Litoměřice - Cínina poslední výstava ve třídě šampionů... Posuzovala paní Ing. Košťálová a Cíněnka si odvezla V1, CAC. Již ho vlastně ani nepotřebujeme, ale jelikož už byla výstava přihlášená, tak se prostě jelo. Lestík se s Cíňou nechaly zvěčnit u Brita a fotka dopadla výborně, posuďte sami ;-)

30.4.2016 výstava v Praze, mezník v Cínině výstavnické kariéře. Ze 13ti strakáčů se stala vítězem plemene (titul BOB, náš první), postoupila tak do závěrečných soutěží, kde získala 5. místo v národních plemenech (Velká národní cena - 5. BONB). Krom toho tedy dosatla poslední titul CAC potřebný pro přiznání titulu Český Grandšampion. Opět zde fotilo Studioren, takže máme i profi fotky.

 

foto z kruhu Šárka Mix.

 

  

ofic. foto vystavapsu.cz - Velká národní cena

http://www.vystavapsu.cz/vysledky/1969-755-468

22.-24.4. 2016 Staří, ale dobří :-) setkání strakatých seniorů v chatkovém táboře Vltavín v Týnu nad Vltavou. Bylo trochu zima (teploty ten víkend klesaly v noci k nule), ale jelikož jsme si mohli přivézt přímotopy do zásuvky, přežít se dalo a bylo to moc fajn. V pátek proběhla zahřívací procházka v okolí kempu podél říčky. Cíněnka byla po měsíčním "klidovém režimu" a vše to krásně zvládla. V sobotu jsme si odskočili na výstavu do Budějek (výsledky v "úspěších") a jelikož zbytek party už někde trajdal dále, udělali jsme si odpolední program sami v centru Budějovic. Krásné náměstí, panička si vyšplhala na věž, pak klidný obídek v restauraci Masné krámy, obhlídka Temelínu zvenčí a zpět do tábora. Když ostatní dorazili, začalo poprchávat, ale kluci zvládli grilovačku s pláštěnkami skvěle a zbytek se bavil ve vyhřátém srubu nad skvělým dortem a zákusky a při přednášce o seniorských potížích. V neděli bylo ráno mrazivo (škrábali jsme auta), ale krásně. Vyrazilo se z náměstí v Týnu na rozhlednu Semenec a na prochajdu po okolí. Při scházení zpět k náměstí i trochu padal sníh. V Zámecké restauraci uvítali i psiska, která zničení víkendem lehla a ani nedutala. Poté jsme se rozprchli zpět k domovům.

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Stari%2C_ale_dobri_2016_Tyn_nad_Vlt/

  

foto Milan N.

 

3.4.2016 výlet do Berlína, jen Cíněnka byla po zranění kyčelního kloubu, tak nemohla moc výletovat. Ale focení v narciskách v okolním parku bylo fajn :-)

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Berlin_jaro_2016/

  

5.-6.2.2016 vyjížďka směr Brno. Do Líšně jsme dorazili v podvečer, prošli čubiny po okolí a zkusili jít spát.... vzhledem k hlučným sousedům v penzionu se to moc nevydařilo. Holky ale kupodivu i spaly, neměly tendence hlídat. Jen páníčci byli ráno značně nevyspalí, když se vyráželo na výstaviště. Mezinárodní výstava psů Brno. Sešel se nebývalý počet strakáčů. 13 v sobotu a 14 v neděli. Výsledky v Cíniných a Lestiny úspěších. Dobře se poklábosilo. Po výstavě jsme jeli omrknout brněnskou přehradu, což holky kvitovaly s povděkem, protože konečně mohly trochu běhat na volno. Pak už se zamířilo do Šlapanic za kamarádkou. Pro čubajzny nová zážitek - dva malí špicové, dva školkoví klučinové, kočka a myšky :-) Kočka vzala roha před Cíňou, naštětí nedošlo ke kolizi. Holky byly tak unavené, že sebou plácly na koberec a návštěvu prospaly.

  

31.12.2015 - obávaný Silvestr... naštěstí se naplánovala rychlá ministrakatá procházka v Rychnově. Sešlo se 5 strakáčů :-) Cíněnka, Lestie, Eda (Albert ze Strakatého dvorku), Akira (od Libota) a malá Reni (Berenita Nella Belavia), nová kamarádka Akiry. Cíněnka mrně ignorovala. Ale Lestie byla nadšená. Ještě nadšenější byla z Edíka. Přeci jen se s ním dalo už víc řádit než s úplným prdínkem. Takže psíky jsme utahali, večer jsme pak zaměstanali hlavičku hersenwerkem a obludnosti půlnoci tak relativně v klidu přežili.

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Silvestrovsky_Rychnov_2015/

 

 

Vánoce 2015... hektično jako vždy. Zároveň smutné i veselé. Těsně před svátky odešla stará bíglička Tina (v lednu 2016 by oslavila 16té narozeniny). Muselo se tedy jednat velmi rychle a pořídit náhradní miminko pro naše. Vybráno a zařízeno bylo během 14ti dnů a 26.12 jsme přivezli domů z Olomouce belgickou grifonku Toničku (ofiko Arwen od Albie z Olomouce). Cín už je babča, která má ráda svůj klid, takže Tonču obchází obloukem, občas jí musí svysvětlit, že ona není ta, na kterou se může svou placatou tlamičkou věšet a prudit. Od toho je tu totiž Lestie. Ta je s Tončou jedna ruka, konečně má kámošku na hraní a spolu jsou správná dvojka. takže jejich roštárny budou nadále seldovány u lestinky na osobních stránkách.

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Tonicka_Arwen_od_Albie_z_Olomouce_prosinec_2015/

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Tonca_hlidani_leden_2016/

Prosinec.... Mikuláš... 6.12.2015 - no, i tak může vypadat prosinec :-) Procházka po Dolině v Jablonci.

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Prochazka_Dolina_6.12.2015/

31.10.2015 opět Praha...

Tentokráte MVP v Letňanech. Cíněnka se tentokrát nevystavovala, pouze Lestie. A jelikož si malá odvezla CAJCe, nebylo již třeba jezdit ještě v neděli, neb má splněno na Klubového junioršampiona. A jelikož šli strakáči brzy, a bylo krásné počasí, na rychlo jsme se rozhodli přifařit se na procházku k dalším strakáčkům do Průhonického parku. Rozhodnutí vyměnit ZOO za park určitě nelitujeme a psíci určitě také ne :-) Přidali se k nám s půlroční setřicí a bylo o zábavu a lítání postaráno.

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Pruhonicky_park_31.10.2015/

28.10.2015 Jeli holky s páníčky do Prahy kvůli prezidentovi. Teda holky k prezidentovi nešly, čekaly večer na páníčky, pěkně unavené v posteli :-) Ale aby byly tak pěkně unavené, bylo třeba je někde vylítat. A s kým jiným se unaví strakáč než s ostatními strakáči? partička pražských strakáčníků si vyšla na výlet ze Zličína, přes Bílou Horu do obory Hvězda. My se k nim přidali po splnění rodinných povinností kolem oběda u Krematoria. Takže holky během půlhodiny zvládly vystřídat tramvaj, metro a autobus. Pak už to bylo jen příjemné lítání s kámoši. 

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Praha_Bila_hora_a_Hvezda_28.10.2015/

říjen 2015 trochu náročný pro naši rodinu, ale snad už máme to nejhorší za sebou. Museli jsme pár dní hlídat a venčit babušku Tinu, holky to ale ve třech daly v pohodě.

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Podzim_holky_a_Tina_2015/

 Podzim ke strakáčům krásně ladí, tak vzniklo i dost fotek. Nejen v Čechách, ale i v Berlíně to holkám slušelo :-) http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Podzim_2015/

 

 Po cestě z Berlína jsme se azstavili na cvičáku na agility, a aby to Cíněnce nebylo líto, že to není její hodina, na konci jsme si s ní zaběhla "dětský" parkur bez skoček. její nadšení bylo neuvěřitelné, a dokonce mi utekla na kladinu, a vystřihla tam zóny jako dosud nikdy. A to jsme je trénovaly před půl rokem. 

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Stenata_a_agility_zacatecnici_rijen_2015/

 

 

 

2.10.2015 Den českých národních plemen 2015 v KK Karlštejn. Zajímavá akce pro prezentaci našich národních plemen. Krom českých teriérů byli zastoupeni všichni - český horský pes, český strakatý pes, český fousek, pražský krysařík, československý vlčák a chodský pes. Celkem 48 psů pro prezentaci a ve srandazávodě o Nejlepšího ohře, Nejlepšího laboratorního psa, Nejlepšího tahouna saní , Nejlepšího přítele Chodů a Nejlepšího lovce krys se účastnilo 41 psů. Strakáči obecně získali 2. místo o Nejoblíbenější plemeno a 7 se jich z 10ti soutěžících umístilo v první desítce. Což svědčí o univerzálnosti našich miláčků :-) Největším překvapením ale byla Cíněnka, která získala titul "Nejlepší ohař". Pes, který nemá udělaný aport, nikdy spolehlivě nepřinese, tak nejlíp ze všech aportovala "zastřelenou kachnu". Trochu šok :-) Cín soutežila s páníčkem, se kterým není zvyklá trénovat. Ale i přes to získala neuvěřitelné 2. místo ze všech soutežících, jako 2. nejlepší všestranný pes. Lestinka byla 4. Také neuvěřitelný úspěcxh na tak mladinkého psa. První místo patřilo též strakáčovi (Arvice) a třetí obhájil československý vlčák.

Cíněnka svými umístěními vyhrála moc zajímavé ceny (krom granulí a pochoutek) - získala 2 vyšetření v genetiské laboratoři Genrex zdarma. Jelikož oan sama již v chovu skončila a vyšetření by nám byla k ničemu, dovolili zástupcui laboratoře převést výhru na Lestíka. Takže sjme si z možností vybrali zjištění vloh pro dlouhou srst a hnědou barvu. Hnědou abrvu zatím nevyšetřejí, takže budou objednávat chemikálie extra kvůli nám. Tudíž to bdue trvat déle, než avizovaných 14 dní. Uvidíme a jsme zvědaví :-)

Každopásně to byl sice dlouhý (a to jsme nestihli ještě 2 plánované soutěže Nejlepší teriér a Nejlepší hlídač československých hranic - odhlasoval se konec, psiska byla značně unavená), ale prima a úspěšný den.

 

foto KK Karlštejn

 

první tři výherci o všestranného psa ze 41 soutěžících (z leva: 2. ČSP Cíněnka, 1. ČSP Arvika, 3. ČSV Klára)

z leva: krysařík - Nejlepší laboratorní pes, ČSP Cora z Luční ulice - Nejlepší přítel chodů, ČSP Arabela Strakaté tornádo - Nejlepší tahoun saní, ČSP Cíněnka Strakatý samet - Nejlepší ohař a ČSV - Nejlepší lovec krys

 

foto Vacovi

 

 

 

foto Pavel Vlasák

 

 

 

a naše obrázky na závěr (všechny zde http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Den_ceskych_narodnich_plemen_2015_KK_Karlstejn/ )

 

 

26.-28.9.2015 Psovsky akční víkend. Sobota výstava v Mladé Boleslavi (Klubová KCHMPP), Cín si přivezla V3 (ze čtyř ve třídě vítězů), neděle výstava tamtéž (Výstava plemen dosud neuznaných FCI) krásné V2, r. CAC (ze 3 fen). PO nedělní výstavě jsme se byli ještě vyběhat na louce vedle výstavního areálu s Cedulkou, Bleškou, Cejlou a Bárou.

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/KVP_KCHMPP_Neuznaci_26.-27.9.2015/

   

 A pondělí asi pro psiska nejlepší - procházka v České Kamenici. Sešlo se 7 strakatých a 3 nestrakatí, počasí bylo úžasné, psiska se vylítala, na závěr jsme si dali prima oběd v restaraci Starý klub (krom páníčka, na kterého s jeho řízkem poněkud zapomněli). Tam nás už dva strakáčci opustili, takže na společné focení u trojkamenné koule jsme byli o dva účastníky chudší. Zato jsme se obohatili o další nové dojmy. Při focení (bylo to u křižovatky v místě, kde se setkávají České středohoří, Labské pískovce a Lužické hory) u nás zastavil stříbrný kombík a rodinka uvnitř se halasně hlásila je strakatým venku. Prý si za chvilku pojedou pro svého vlastního strakáče do Plzně :-) milé a překvapivé setkání. Překvapení ale ještě neskončilo. Na parkovišti u Lidlu sjme se rozprchli ke svým autům. Nakládáme strakatice do Kiouše a najednou se k nám vrhá paní, parkující vedle nás..."Jéé, vy máte strakáče, že? Já kdysi také dva chovala. Emu Libachar a Akademika Tabat." Co to muselo být za náhodu, když v České Kamenici, na parkovišti u Lidlu vedle zaparkuje bývalá majitelka strakáče, kterého má velké procento těch současných v rodokmenu (Cíňu a Lestii nevyjímaje) a ještě ve stejnou dobu, kdy se tam zrovna vyskytujete vy, kteří jste Kamenici navštívili poprvé v životě.... Moc milé a fajn setkání. Paní má nyní papilona, kterého prý fyzicky zvládá lépe než strakáče.

  A strakaté holčinky pěkně odpadly a chrupaly až domů. Celé úterý též prospaly.

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Ceska_Kamenice_28.9.2015/

16.9.2015 šla Cín na RTG kyčlí a páteře, protože i přes léky nepřestala kulhat. Bohužel se nám rozjíždí artroza jak na kyčelních kloubech, tak v meziobratlových prostorech. Takže konec skákání, většího běhání a obran. Kloubní výživa, změna léků na bolest a modlitba. Kulhání se upravilo po týdenním podávání, hubneme a již jsme další týden bez léků na bolení a zatím ťuky, ťuk je to dobré :-) ale musíme dávat velký pozor na skoky a jiné vylomeniny.

4. - 6.9.2015 první víkend v září tradičně patří Strakatému setkání. Tentokrát v Lednici na Moravě. Vzdor předpovědím počasí vyšlo velmi slušně, sprchlo pouze v noci z pátka na sobotu, což nás nijak netrápilo, neb se spalo v chatičkách. V pátek po příjezdu nás čekala po večeři přednáška o výživě a volná zábava. V sobotu se vyráželo na různě dlouhé výlety, dle zdatnosti dvou i čtyřnožců. Jelikož Cíněnku bolela kyčel a páníčka puchýř, tak si dali klidový režim a váleli se v chatičce. Lestík s paničkou vyrazily na kratší prochajdu s Bellinkou (naší z vrhu B) a dalšími opozdilci, co nestihli vyrazit se svou skupinkou. Bylo to fajn, pohoda a taky šok, protože Les se enchala strhnout davem a šla si zaplavat do rybníka. Po prvotním překvapení, že je ve vodě po krk se rozhlédla, když zjistila, že si z toho nikdo nic nedělá, běhala tam opakovaně a doknce i plavala. Se schnutím její srsti to bylo trochu náročnější, ale byla tak utahná, že se v přepravce nechala přikrýt dekou a uschla pěkně, než jsme se s Cíňou vrátily z Dornovky. Z čehožeto? Z dronovy metody - cvičební metoda pro lidi a zvířata. Byla totiž domluvena terapeutka na sobotní odpoledne a jelikož Cín měla zrovna akutní problém, paní si ji vybrala na ukázku. No chudera si prožila svoje, některé klouby byly pěkně zatuhlé a kyčel lehce povykloubená, ale paní terapeutka vrátila vše na své místo. Na efekt si musíme počkat cca týden. Doporučila ještě baňkování páteře, ale vzhledem k tomu, že Cín byla a je přihlášena na další 3 výstavy, tak si vyholený čtverec na zádech dovolit nemůžeme. Byl nařízen klidový režim ještě týden.

Nechyběl ani kreslený vtip od pana Milana Kocmánka, majitele strakáče Pepína

 

foto Marek Míka

 

 Současně probíhalo i agility a coursing. Agi ještě Les neumí, Cín nesměla, coursing Cín šla jen kouknout a rozptýlili s páníčkem běžící Lestinku natolik, že místo pronásledování střapce běžela pozdravit páníčka :-) Takže pak už jen flákando a večer měla panička přednášku o první pomoci (odkaz na stažení zcela dole http://leawil.snadno.eu/Co-vse-pro-stenatko.html

foto Michal Gruchala

 Trochu se to křížilo s ochutnávkou vína, takže přednáška musela být zrychlena a zkrácena a díky bezohlednosti ostatních účastníků kempu (nestrakatých) bylo i hůře slyšet. Ale snad bylo odměnou těm nejvěrnějším, že na konci, kdy se část zvedla a odešla "chlastat", ta druhá přišla k přednášející a její strakaté asistentce (Cíně) a bylo jim předvedeno, kde najdou tep, jak posoudit srdíčko, jak zavázat tlapičku a probráno vše spíše interaktivně. Čubíska to dost zmohlo, takže hend po přednášce lehla a spala až do rána.

  V neděli se konala Klubová výstava spolku a bazárek. Páníček hodně vypomohl u prodejního stolku, když jsem musela s holkami do kruhu. Tentokrát nijak velké posvícení nebylo. Paní o lestíkovi řekla, že je malá poté, co jí naměřila 42cm (přestože čubina má opakovaně měřených 44cm) a samozřejmě "ošklivé uši". Takže VD :-) A kupodivu neměla korektní uši ani Cíněnka :-O :-D (pobavili se všichni, kdo ji znají) a ještě kulhala a navíc byla v "blahobytné kondici". Výsledek V2. Ovšem celá třída "vítězů" byla asi dost tristní, neb paní rozhodčí prohlásila, že ty třídy před námi se jí libily více, takže v šampionech nedala titul nikomu :-P Tak to vidíte. Jeden týden máte žampiony a druhý máte vořechy do buřtů... Ale takový je výstavní život a my si z toho "víteco" děláme ;-)

  Každopádně byl to fajn víkend s fajn lidičkami a psíky a těšíme se na další ročník!!

Naše fotky z Lednice nalezenete zde http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Lednice_-_Setkani_strakacu_2015/ 

srpen 2015

Dovča, výstavy a spousty zážitků....

 Hned 1.8. jsme vyrazili již v rámci dovolené na Speciální výstavu do Přerova. Výstava se zde konala poprvé. Vlastně my vyrazili už večer před tím, přeci jen to máme z ruky a ubytovali se v penzionu Černá labuť. Zjistili jsme, že se tam asi ubytoval celý výstavní výbor a většina účastníků :-) Noční Přerov je krásný a druhý den bylo i nádherné počasí na výstavu. Jelikož měly holky ve svých třídách celkme slušnou konkurenci, nečekala jsem žádné extra výsledky. Ale jaké bylo překvapení, když Lestík dostala V1, CAJC, BOJ v konkurenci 4 fen a Cíněnka V1, CAC ve třídě vítězů v konkurenci 3 fen. Panička byla šťastná jako blecha a dovolená začala nejlépe, jak mohla. 

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Prerov_SVP_1.8.2015/

   

 Druhý den se jelo směr "domů" přes ZOO Olomouc, kam psíci můžou, takže pro holky a hlavně Lestíka zážitek. Cín už to zná, ale malá tolik ještě ne. Pokračovalo se přes Budislav, kde se na týdenní tábor šeli strakáči a páníčci. Chvilku jsme pobyli, dali si polévku z kotlíku, holky se vylítaly s ostatními psíky (Les se seznámila s tatínkem) a pokračovali jsme domů.

http://lew.rajce.idnes.cz/ZOO_Olomouc_2.8.2015/ 

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Navsteva_Budislav_2015/

  

 Přebalili jsme doma bagáž a 6.8. pokračovalo se do Berlína... Ikdyž byla hrozná vedra, Berlín je neuvětřitelné město s velkou spoustou zeleně, takže se tam dalo přežít i s psíky. Na procházky se chodilo ráno a večer a přes den makali páníci na úklidu bytu. Holky byly u Brandenburské brány a okolí, prošly Tiergarten park, do ZOO nesměly, ale aspoň okolo proběhly, prošmejdily Hansaviertel a Interbau a tak vůbec vegetily :-) nakonec s páníky skončili v sekáči, chovaly se tam vzorně, unavené zalehly pod košile a čekaly, až si páníci vyberou ;-)

http://lew.rajce.idnes.cz/Berlin_2015/

    

Dovolenou jsme ukončili 2.strakatým splutím. Jednalo se o Nisu, kterou jsme organizovali my v termínu 14.-16.8.2015. V pátek 14.8.2015 jsme se sešli večer v kempu na Kristýně. Sešlo se nás celkem hodně, ikdyž byli nějací odpadlíci na poslední chvíli, přeci jen nakonec  sobotu vyrazilo 8 lodí s deseti strakáči na palubách. Vzdor původní nepříznivé předpovědi, hrozící bouřkami, jsme se svlažili jen pár kapkami za Rosenthalem (bratwurst-bierová zastávka), ani za vytažení pláštěnky to nestálo. Až do Ostritz už nekáplo. Tam jsme odevzdali lodě a my s Lukem uvítali všechny přeživší hrdiny v dirndlu a lederhose. Dvounohé třešňovicí a nealko koktejlem a čtyřnozí dostali medaili za úspěšné absolvování druhého splutí. Všichni dvou- i čtyřnozí přežili, nikdo se neutopil a všichni se dočkali nedělní projížďky starou tramvají. Na tramvaj dorazili ještě další 3 účastníci navíc. Sraz byl v Liberci u vozovny, kde jsme nechali auta. Chlapci z Boveraclubu nám přistavili 6MT z roku 1953 a "plecháče" z roku 1932 a vyjelo se směr Jablonec nad Nisou. Na některých kříženích jsme museli čekat na vykřižování s běžnou linkou. Na zastávce Plynární k nám nastoupili kameraman a reportér z TV RTMplus a dokumentovali naši akci. Na konečné v Jablonci jsme poskytli rozhovor i nějaké ukázky strakaté spartakády. Záznam můžete shlédnout zde od minuty 5:43  https://youtu.be/YA3PEExO4Gk (moc se nám nesmějte ;-)) Po hromadném focení s tramavají a vlečným vozem se účastníci zájezdu nechali odvézt zpět do Liberce až do Lidových sadů. Odtud jsme vystoupali na Libereckou výšinu, dali si tu oběd (přečkali u toho i zrovna průtrž mračem pod slunečníky), někteří vyšplhali ještě na místní rozhlednu a pak už jsme šupajdli pěšky dolů k ZOO, okolo ní pokračovali k Severočeskému muzeu (další foto zastávka), kolem radnice (opět nezbytné focení) a hurá zpět k autům. Mršky strakaté vděčně zapluly do vozítek páníčků a odpadly. Páníci se rozloučili a všichni vyrazili do svách domovů plni (doufejme, že příjemných) zážitků. 

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Strakata_Nisa_2015/

foto Milan Novák

 

   

 

 Poslední víkend v srpnu jsme zakončili Mezinárodní výstavou psů v Mladé Boleslavi. 29.8.2015 vyrazili jsme s Cíněnkou a Lestií a s námi i Cipísek s paničkou. Počasí vyšlo krásně, výsledky byly taky báječné: Lestie V1, CAJC, BOJ (porazila Cedulku ze Studnic), Cíněnka V1, CAC a Cipísek V1. Zvířáci dostali odměnky za super reprezentaci a vyrazili jsme každá se svými psisky na chalupy k poslednímu vegetění. Ideální zakončení prázdnin. 

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/MVP_MB_29.8.15_vegac_30.8.2015/

červenec 2015

Vedro, voda, UFOni. Ideální je v teple si zaplavat. Ale jak dostat do vody suchomilné psíky. Cíněnka se dá už ukecat na pískáčka a zaplave si kvůli němu. Ale Lestíček? Ani za nic... Max.po břiško, pak už je to "nebezpečné". Ale zas na druhou stranu je to výhoda na lodi, kdy se psice zbytečně nevrhají do řeky. Jelikož se plánuje 2. Strakaté splutí na Nise, bylo třeba vyzkoušet, zda to se dvěmi stračenkami na kanoi půjde. A šlo to :-) Na jizeře jsme to vyzkoušeli.

plavání: http://cinenkass.rajce.idnes.cz/PLavani_strakate/

videa: https://youtu.be/dD6FKhvDHqM

https://youtu.be/KGbRtSrKvtQ

https://youtu.be/01D6StjTYZs

Jizera: http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Jizera%2C_pokus_s_lodi_a_holkami/

A UFOni? Možná se vám doneslo, že u nás kousek za Dalešicemi přistálo UFO v poli obolí a vytvořilo nám tu krásné dílo (http://cropci​rclesdatabase​.com/20150712​CZlj ). Vyrazily jsme s holkami to obhlídnout a zdokumentovat. Žádné trauma zvěře se nekonalo. Holky v kruzích vesele pobíhaly, čuchaly (četly asi SMSky od UFO-psů), pozovaly a nechaly se fotit. Jediná drobnost - Cíněnku tam přepadla vosa. Chvilku bolestínkovala s mírně oteklou tlapičkou, doma jsme ledovali, dali antihistaminika a přežila to bez větší újmy na zdraví.

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Kruhy_a_straceny_v_obili/

5.7.2015 jsme s holkama vyrazily na oslavy 140 let trati Tanvald - Železný Brod. Vzhledem k vedrům jsme se projeli jen do velkých Hamrů a zpět, na celý den to opravdu nebylo a v kostýmu už vůbec ne. Ale holčičky si otestovaly nové kožené sady obojků a vodítek s vyraženými jmény a názvěm plemene, všude jsme budili pozornost, takže fotek bylo dost.

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/140_let_trati_TNV-_ZelBrod/

foto Wolfgang Domeyer

   

Foto Martin Navrátil

  

25.6.2015 zas nějaké kreativní focení http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Holky_25.6.2015/ a samozřejmě se zvěčněním Českého šampiona ;-) 

10.-16.6.2015 daleké Norsko, akční "dovolená" trochu pracovní, ale holky se toho zhostily úžasně. Prezentovaly ČSP v Norsku s gracií. Zvládly 4 hodiny do Berlína, kde se chovaly hned jako doma, moc se jim líbili králíci, co běhali kolem paneláků. Druhý den dalších 8h. do Dánska do Hirsthalsu, odkud se vyjíždělo trajektem do Norska přes Stavanger do bergenu. Na strajektu psi nesmí do kabin. Mohou být v autě (bez volného přístupu páníčků, což jsme okamžitě zamítla) nebo v "Psím hotelu". Což je oddělaná místnost na palubě s kotci, lze tam regulovat teplotu, je tam voda a oplocený výběh s koflíkem s pískem a kůlem na venčení. To nám zprvu dělalo problémy, holky nemohly pochopit, že na podlaze se můžou vyvenčit, do písku jako kočky naučeny nebyly. Ale nakonec jsme to zvládly a cestou zpět se již obě vzorně na povel venčily v písku. Houpání lodi na cestě tam jim nikterak nevadilo, byly ve velkém kotci spolu, neřvaly, byly vzorné. Panička teda byla u nich častěji než v kajutě. Brala to hůř než ony :-) Po venkovní palubě se dalo chodit na vodítku, nikdo s tím neměl problém. Na cestě tam s nimi cestovala i labradorka. Spolu ale venčeny nebyly. Vlastní pobyt byl brnkačka. Starým vlakem jezdily, jako by se tam narodily, Cíněnka předváděla kousky ze "strakaté spartakidády" před obecenstvem a Lestie se mazlila s dětmi. Na cestě zpět měly holky v Psím hotelu dvě kámošky kavalírky, starší se distancovala, ale mladší si hrála s Lestíkem.

http://lew.rajce.idnes.cz/Norsko_2015/

 Berlín, před zříceninou chrámu u berlínksého soudu

  

Psí hotel a ohrádka na trajektu Bergensfjord

 

na palubě trajektu

žužlání v kotečku na trajektu

v Bergenu :-)

s paničkou v historickém vlaku

focení v pryskyřníku pod nádražím

cvičení na nádraží

 prezentace plemene na nádraží v Garně

kámošky na cestě zpět trajektem

zájem dvou paní o plemeno :-), takže prezenace čsp neplánovaně i na trajektu :-P

 uondané holčičky v autě směr Čechy (12 hodin v autě)

30.5.2015 Strakatý Turnov. Tedy vlastně jen část z něho :-) Na výcvikovou část jsme nebyly, cvičíme jinými metodami. Ale na procházku od Jizery, přes Zdenčinu skálu (zde proběhlo "hromadné focení") a jeskyni Postojnou zpět do Turnova jsme se rády přidaly. Místy nás lehce svlažil deštík, kolem oběda zapršelo, ale to jsme se schovali na zahrádku jedné restauračky po cestě, občerstvili se a vyrazili zpět do Turnova. Zde skočili i s psíky mrknout na místní řemeslné trhy a pokračovali zpět do základního tábora na turnovském cvičáku. Holky byly pěkně uondané, takže pak chrupčily jedna báseň. Prima setkání s Fíkem, Chlopem, Abášem a Berry.

fotečky zde http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Strakaty_Turnov_-_prochazka_30.5.2015/

 

vyhlídka Zdenčina skála

přes jeskyní Postojná

Druhý den jsme na trhy vyrazili ještě s pánečkem a u jedné moc šikovné sklářky si nechali udělat skleněného strakáčka :-)

 

23.5.2015 Mezinárodní výstava psů Litoměřice a kavárna Káva pod parou. Více u Celestie a vrhu C LeaWil. Ale úspěch měla i Cíněnka - V1, CAC :-) moc prima den s prima lidičkami a jejich psíky.

 

15.-17.5.2015 viz Celestie Zli-Rů - víkend Strakatá štěňata v Dětřichově. Určitě si to užila i jako "stárežník", který byl jen doprovodem Lestíkovi a Cipískovi.

  

1.-2.5.2015 podrobněji popsáno u Celestie - první výstava pro Lestinku a pro Cíňu taky přelom - poslední CAC nutný k získání Českého Šampiona :-) více v "Cíniných úspěších". Cín se nechala též zvěčnit od fotografky Renaty Hofmann a navíc jsme si na jednom stánku vyzvedli odměnu za nafocení pro prezentaci strakáčů. Cíněnka je oficiální strakáč na samolepkách, odznáčcích, klíčenkách a dalších serepetičkách.

 

23.4.2015 Vrh C LeaWil slaví první narozeniny :-)

tak jsme je oslavili pořádným focením, Cipísek se pořádně vyřádil s Lestíkem, Cín dělala, že se jí to netýká (konečně jí dali oba pokoj, když byli spolu)

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Cipisek_23.4.2015/ 

 

18.4.2015

Výlet do Hradce Králové...

Tam se totiž konal Vet Fair - veterinární veletrh. Vyrazil i manžela a kamarádka-kolegyně. Páníček s čubama vyrazil do starého Hradce a my s kolegyňkou na veletrh. Po třech hodinách jsme si dali sraz u auta a vyrazili směr Zoo Dvůr Králové. Tam pejsci smějí téměř všude a jsou jim tam velice naklonění. Na každém rohu umyvadýlko s vodou a mističkou na řetízku, mohou do většiny pavilonů (krom těch, co jsou tam zvířata na volno - logicky). Pro holky velký zážitek, zajímavé bylo setkání s hyenou :-) holky měly trochu respekt. Jinak Lestince se nejvíce líbily antilopy a Cíně sumec :-D Ke konci se Lestuše už musela nést, jak byla "kantáre". Ale výlet to byl fajn, všichni v autě odpadli, jen řidička-panička musela zůstat při vědomí :-)

http://lew.rajce.idnes.cz/ZOO_Dvur_Kralove_2015

  

 

duben 2015

16.4.2015 focení s myškama i bez nich :-) 

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Psi_a_mysi_16.4.2015/

také lítání a focení http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Selfie_a_portrety_11.4.2015/

 

12.4.2015 jsme s oběma stračenkama vyrazili na ForPets do Prahy, protože jely na výstavu potkaní holky Nana, Elinka, Raja a Grania. Myšiny jsme upelešili ve výstavních klecích, prošli Forpets a jelikož bylo dost času do vyhlášení výsledků, rozhodl páníček, že Lestinka ještě nebyla v metru, že se projedeme. Tak se vyrazilo na Letnou. Ono ale už tři hodiny na Forpet hlavně malou dost unavilo, takže ani neřešila košíček, který ještě nikdy na čenichu neměla a hned to zalomila u páníčka na klíně jak v metru, tak v náručí v tramvaji. Ožila až po volném vypuštění na letné, konečně se zbavila vodítka a mohla se proběhnout :-) Cíněnka z toho měla evidentně taky radost a Celestýnu zabořila do písku a hrála své drsné hry. Pak se prošlo Letnou až k restoaraci, dke se páníci občerstvili, holky to zatím zalomily na dečkách. Poté se již spěchalo zpět na výstaviště pro dobré zprávy. Ze čtyř myšunek se 3 umístily a Rajunka dokonce dvakrát. Takže sice náročný, ale úspěšný den a čubiny se zas dostaly do víru civilizace.

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/For_Pets_a_Letna_12.4.2015/

březen 2015

občas se ukáže i sluníčko... http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Holky_brezen_2015/

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Holky_19.3.2015_-_pohoda_portrety/ 

nějaká videa a obrany

http://youtu.be/IkZ8o41Z1_A

http://youtu.be/44BLvL6IfFc

http://youtu.be/37CYBFoiNEQ

http://youtu.be/qjrkvdbeQ5Q - obrany po půlroční odmlce :-)

 

 

28.3.2015 jsme s holkama samy vyrazily na strakatou procházku do Libic nad Cidlinou. Páníček měl jiné povinnosti. Jelikož jsem byla na 2 psy sama, tak jsem netáhla velký fotoaparát, tudíž fotek z kompaktu moc není a dovolila jsem si jich pár vypůjčit od dalších účastníků. Pro Lestii to byla první oficiální strakatá procházka a evidentně s tím neměla sebemenší problém. Dokonce jí bylo fuk, kde se nachází panička, takových kámošů, co měla kolem sebe, jí prý bohatě stačilo. Ale musím ji pochválit, chovala se dobře, nezdrhala, držela se těch, co znala. Týna s Akirou měli na část dne Lestíka adoptovaného :-) Malá Akiru znala z hlídání (na přednášku Fr. Šusty nemohla a u našich zvlásli jen Cíněnku, poděsa Lestíka nechtěli). Takže se většinu času malá držela u Kirouše a velká byla ráda, že ji nikdo neprudí a pohlídala si paničku sama. Šly jsme zkrácenou trasu právě kvůli štěněti a u hospody Na Osečku jsme se oddělily spolu se Zdeňkou V. a její dcerkou a ještě jedněmi lidičkami s kočárkem. Prostě děti - ať už dvou- nebo čtyřnohé toho tolik ujít nemohly. Z Velkého Oseka se pak jelo kousíček vlakem (lístek pro dva psy byl monohem dražší, než lístek pro paničku). Tam už bylo vidět, že Lestie toho má plné pacičky a hned se složila na podlahu a tu jednu zastávku proklimbala, ani košík neřešila... Do auta se dokonce sama cpala (většinou před naložením utíká) a jen co se dotkla deky na sedačce, už spinkala. Cíněnka se k ní připojila, byť ve vlaku to ještě ustála :-)  http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Libice_nad_Cidlinou_28.3.2015/

foto Milan Novák

foto Marek Míka

 

28.2.2015 jsme vyrazli na výlet na Černou studnici. Holkám se to líbilo, Cín mohla provozovat svou prdlou hru "na zlou strakačku" a Lestík se schovávala páníkům pod nohy. Proběhlo i vrcholové foto, Cín si poradila se sestupem sama, Lestíka musel páníček raději snést.

http://youtu.be/dKVOS9HhFlc

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Cerna_Studnice_28.2.2015/

Únor 2015

děje se toho dost, většina podrobně rozpepsána na stránkách Lestinky - focení, výlet za Akirou do Rychnova, výlet do Prahy k Hostivaři a pod.

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Holky_unor_2015/

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Rychnov%2C_Akira%2C_Bus/

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Valentynska_strakata_Hostivar_14.2.2015/

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Dolina_19.2.2015/

Z nějakého důvodu si oblíbila Lestinčinu kukaň, jen se do ní nevejde, tak spí na ní :-) a malá spí ve velké přepravce nebo na okolní dece.

máme i nějaká videa: http://youtu.be/MaRXtAtNOTI radost z hezkého počasí

                                 http://youtu.be/nXA48TG-4IM pískáčkový aport

                                 http://youtu.be/WqpxEcF-JE4  honička s malou, která jí ukradla pískáčka

                                http://youtu.be/2d98uSQNPjM večerní pokecáníčko a buzení páníčka

     

Leden 2015

vyšlo nové číslo časopisu Haf&Mňau a Cíněnka je tam také, panička přispěla též svou troškou do mlýna, tedy do článku ;-) Více v rubrice "Mediální hvězdy"

Holky nelení, tedy i "lení" ale taky pracují a fotí se.

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Holky_leden_2015/

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Lestie_a_Cin_15.1.2015/

   

 

Vánoce a Silvestr 2014

Sžívání s novým "vetřelcem" probíhá slušně, Cín má samozřejmě tendence štěndo vychovávat, ale očekávali jsme to horší. Trochu stávkuje v agility, přestala "poslouchat", takže asi mírná stávka probíhá. Snažme se poctivě přízeň a pamlsky dělit rovným dílem. 

Obrovskou radost mi letos Cín udělala na Silvestra. Opět jsme čekali paniku a šílené utrpení. Ale! Proběhlo to v pohodě (jen kdyby panička nebyla chorobná a díky zaměstnání čoklíků o půlnoci se jí poněkud nepřitížilo - měla samozřejmě ležet v posteli, ale stálo to za to :-)) Objevili jsme totiž nové věci. Spot on No Stress od Beaphare (výtažke z kozlíku) a hersenwerk. Co ej hersenwerk? V překladu "hlavolam". Ano, tentokrát jsme zkusili motivaci a zaměstnání jinak. Když nám nefungovali pískáčci, hnusáčci, ani kníkací plnící míč.... dali jsme se na hlavolamování. Nic složitého, na začátek vyzkoušen "čuchací kobereček". Výsledky úžasné! Ve vrcholu střílení o silvestrovské půlnoci Cíněnka ani nepostřehla, že se střílí, jak zaujatě čuchala. A následně se nechala upoutat i ostatními hračkami, které šest let v době ohňostrojů ignorovala, byť jsou pro ni silnou motivací (ale evidentně ne dost silnou). Tím nás hersenwerk velmi zaujal a hodláme vyzkoušet i další věci. A určitě i pomohla pohoda Lestinky a soupeření o čuchací kobereček :-)

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Jak_zabavit_cokliky_nejen_na_Silvestra/

     

http://youtu.be/HWL2FfmP4v8 

http://youtu.be/_9mBY5dK5fc

http://youtu.be/0yxeOeYCT5M

http://youtu.be/FgD4eru0lcQ

6.12.2014 Mikuláš.... a Lestie :-) ano, dovezli jsme si nový přírůstek ze Zlína - Celestii Zli-Rů. Vše podstatné o ní se dovíte na jejích stránkách http://celestiezliru.wbs.cz/, též možno rovnou prokliknout vlevo z menu - tlačítko "Celestie Zli-Rů"

 Cíněnka vetřelce snáší nad očekávání dobře. Ze začátku spíš ignorace, občas výchovné seřvání. Ale Lestík je neuvěřitelně vnímavé štěně, takže když vidí, že Cín náladu fakt nemá, tak se jí vyhne, zbytečně neprudí a dokáže si hrát sama. Byla od své maminky dobře připravena, stejně tak jako Cín připravovala svá štěňata do života. Znají varovné i konejšivé signály a dle toho se řídí. Žádné otravné a vlezlé dítko. 

 Postupně začíná Lestii tolerovat blíže a blíže, jsou tu i náznaky hraní si. Hnusáčka a pískáčka však nepůjčí :-D

 

 

9.11.2014 jsme s Cín naložili v Liberci Ivu s Edíkem (Albert ze Strakatého dvorku) a hurá směr Kouřim na focení s Anetou. Druhé strakaté focení, počasí také nic moc, ale aspoň nepršelo a fotky dopadly výborně. Strakáčci si to užili, fotografové snad taky :-)

moje fotky zde: http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Strakaty_fotosraz_Kourim_9.11.2014/

A níže se kochejte fotkami od Anety Jungerové http://www.aneta-foto.com/

      

8.11.2014 jsme si udělali výlet do Zlína a navštívili třítýdenní strakáčky u Zli-Rů. Cíněnka tedy počkala v autě, přeci jen jsou hodně malincí a mamince by se to nemuselo líbit. Bela (Ida z Česlova) a Gerald (Rubínový květ) mají 9 krásných dětí a z toho nejspíš 5-6 bude dlouhosrstých, přičemž oba rodiče jsou krátkosrstí, ale s vlohou pro dlouhou. Stejně je to zajímavé - převaha dlouháčků :-) ta genetika si pracuje dle svého (matematicky by jich mělo být "pouze" 25%). A proč jsme tam byli? Inu, kdo ví.... to se ukáže za měsíc :-)

   

Pak jsme ještě navštívili France (Don od Milníku 05) s páníčky. Původně se plánovala procházka spolu s Bredem Zli-Rů, ale počasí bylo příšerné, pršelo, tak se šlo jen na oběd do místní hospůdky a trochu pokecat a pak zas zpátky domů.

23.-26.10.2014 se konala prestižní událost, na které většina vystavujících pejskařů z celé ČR nemohla chybět. Ano, psíčkaři vědí - Evropská výstava psů v Brně. Ani my nechyběli. Pro nás to byl ještě jeden velký úkol - prezentovat naše úžasné české národní plemeno, kdy po celou dobu konání výstavy jsme měli střídavě služby na našem stánku, kde se zájemcům představovalo plemeno českého strakatého psa a vždy byli nějací psíci přítomni.

 V pátek ráno jsme vyrazili z Prahy spolu s Orinkem a jeho paničkou do Brna. Odpoledne se konala ve společenském sále na brněnských Vinohradech Speciální výstava Spolku ČSP pod taktovkou rozhodčího Andraše Polgara. Pro Cíněnku opět pěkný výsledek V1, CAC :-) Třída otevřená, konkurence 4 fen. Po Výstavě jsme vyrazili s Fanouškem, Tobim, Belinkou, Betkou a Miou na krátkou běhací procházku, aby se psíci trochu zaslouženě vyřádili. Většina z nás byla ubytovaná v penzionu U Libušky, kde jsme u hostů budili značnou pozornost (kolikrát se stane, aby skoro celý penzion byl obsazen hordou českých strakatých psů? :-)). 

 Celou sobotu jsme strávily na Brněnském výstavišti. Přidala se k nám i naše Bellinka s páníčky. Obě holky se velmi snažily i v kruhu. Bellinka si vyběhala krásné V4 a Cíněnka byla Výborná bez pořadí (z osmi fen 5.-6.místo spolu s Antonií Barunidlo tř. otevřená, rozhodčí Božena Ovesná). POdstatnější ale pro nás byla prezentace plemene na hlavním kruhu, kde jsme za ten den celkem 3. předvedli své hafany a dělali s nimi před publikem "šaškárničky", aby lidé měli představu, co takový český strakatý pes všechno umí. Samozřejmě jsme museli stihnout i nakouknout do prodejní haly a něco našim chlupáčům pořídit. A večer jsme pak všichni odpadli poměrně brzy do postýlek (psiska hned po dojetí do penzionu, páníčci až po poradě a večeři).

V neděli se pak konala Národní výstava, ale té jsme se už s Cíněnkou neúčastnily, seděly jsme na stánku a rozdávaly kolemjdoucím letáčky a povídaly si (ano i Cíněnka si "povídala" :-D zájemci si ji mohli pohladit, nebo jí dát pamlsek).

Fotky ze Speciálky http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Specialni_vystava_Brno_24.10.2014

Fotky z prochajdy po Speciálce http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Prochajda_po_Specialce_Brno_24.10.2014/

Fotky z Evropy http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Evropska_vystava_Brno_25.10.2014

 

  

foto Novákovi

  

 

 foto Novákovi

 

 

 

5.10.2014 jsem si střihla strakatou akci bez strakáče. Cíněnka hárala a panička jela do Vyškova na seminář bez ní. Cestou zpět to vzala přes Ostravu, resp. Pohoř u Oder, kde se konala strakatá drakiáda. Po hooooodně dlouhé době si pustila draka osobně :-D a taky udělala pár fotek.

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Strakata_drakiada_Pohor_Odry_5.10.2014/

za fotky své osoby děkuji Petře :-)

 

 

5.-7.9.2014 tradičně první víkend v září se konalo další strakaté setkání.

Tentokrát zpět v Třemšíně. S Cíněnkou a páníčkem jsme dorazili v pátek dopoledne, abychom ještě mohli s organizací. Odpoledne začali najíždět další strakáčníci. Večer pak Iva Ř. s Edíkem předvedli ukázky z dogdancingu, Katka M. se ujala všechny výstavychtivých pro instrukáž a proběhla přednáška o cestování se psem od Kristýny H.

Naše malá strakatá rodinka na setkání uvítala z áčkového vrhu Adálku a Anýska, z béček pak Atyho a Bellinku. 

 V sobotu se pak rozběhl program na plné obrátky. Po ranní rozcvičce vyrazili první nadšenci na turistickou výpravu plnou záhadných hádanek a hlavolamů, mezitím probíhala dílnička a lehké agilitění. Pak přišel bazárek, a po obědě odpolední program, kde se třídaly 3 aktivity: socializační dráha odvahy, coursing a základy výcviku pod instrukáží Psí školy Pohoda. Proběhla i ukázla výcviku a přednáška o nelovení od hlavní instruktorky školy. Večer měla tradiční přednášku panička Cíněnky a poradkyně chovu. 

V neděli pak proběhla první Klubová výstava Spolku českého strakatého psa, kde získala Cíněnka od paní rozhodčí Petrusové krásné V1, CAC v konkurenci osmi fen. Po výstavě se postupně uklízelo a odjíždělo s unavenými strakatými domů :-)

fotek mnoho není, nebyl čas, ale aspoň něco zde  http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Vesin_2014_-_5._strakate_setkani/

za fotky níže děkujeme Sojkovi a Novákovým:-) (aneb něco málo z coursingu, cvičení s Pohodou a výstavy a naše dětičky na setkání)

  

   

Adalia s paničkou

Aty (Barrus) při coursingu

 Belinka při coursingu

Anýsek při coursingu

 

 

 

 

23.-24.8.2014 se konalo 1. strakaté splutí - pro začátek byla vybrána Berounka - pohodová řeka:-) V pátek 22.8. jsme vyrazili hend po práci, takže zo kempu ve Zvíkovci jsme dorazili za tmy. Stavění stanu po tmě je zajímavé, naštětstí nám dobrovolníci posvítili, takže se podařilo. Ráno jsme se přesunuli v co nejmenším počtu aut do kempu Kobylka u Liblína a sjížděli zpět do Zvíkovce. Cestou jsme stavěli u zříceniny Krašov, kam jsme z lodí vylezli se podívat. Po dojetí do kempu byli řidiči odvezeni pro auta a zbytek zatím pilně sbíral dřevo na večerní táboráček. Počasí přálo, pršet začalo až když většina zalezla do stanů. Druhý den se všechna auta již zbalená přesunula do kempu v Branově a dvěma auty se řidiči vrátili zpět k lodím. Sjížděli jsme kolem Týřova, přes hospůdku U Rozvědčíka do Branova. Sem tam trochu sprchlo, ale než stačil člověk vylovit ze sudů pláštěnku, přestalo. Dojeli jsme akorát, když přijel povoz pro lodě. Dali jsme si u místního stánku palačinky a postupně se rozjeli domů. Strakáči byli vzorní, koupele z lodí nebyly nijak časté, všichni se chovali ukázkově :-) Stan jsme taky přežili, Cíněnka byla pod stanem poprvé a rozhodně si to užívala. Panička jí ušila spacák a prý naprosto vyhovoval - neměla ani potřebu se někomu cpát do jeho spacáku (ono to ani nešlo, tolik místa jsme nikdo v mumii neměl).

naše fotky zde: http://cinenkass.rajce.idnes.cz/1._strakate_spluti_-_Berounka/

foto Novákovi

foto Vaculíkovi

    

8.-14.8.2014 dovolená... Páníček chtěl strašně moc vzít Cíněnku k moři, tak se to konečně podařilo:-) Nikdo z nás se rád nepeče, takže jsme zvolili Balt a Rujánu. V Lohme a nejen tam byli velmi vstřícní k pejskům, žádné problémy nebyly ani na vyhrazených plážích. Bydleli jsme pár metrů od národního parku Jasmund a křídových útesů. Výlety byly fajn, v některé dny ukončené krátkým pobytem na pláži. Vyzkoušeli jsme celkem tři (Glowe - písek, medúzy, panička se nekoupala; Neu Mukran - kameny, velké vlny, Cín se koupala ve vestě; Thiesow - písek, pohoda, spousty psů - doporučujeme), nikde s psiskem problém nebyl, Cíněnka dokonce plavala (za pískáčka samozřejmě, sama se rochnit chodila jen na kraj po lokty). Navštívili jsme Stralsund (do Ozeaneum psi nesmějí, tak šla panička sama, Cín s páníkem zatím prochodili město a přístav), Kap Arcona, Sassnitz, zmíněný Jasmund a lázně Binz. V lázních bylo nádherně, ale opět medúzy, takže se na koupání pokračovalo jižněji k Lobbe a Thiesowu, kde už nebyly v tak hojném počtu a panička se mohla koupat bez fobie:-)

fotečky zde: http://lew.rajce.idnes.cz/Rujana_8.-9.8.14_Lohme%2C_Sassnitz%2C_Neu_Mukran_plaz/

http://lew.rajce.idnes.cz/Rujana_10.-11.8.14_Jasmund_park%2C_Kridove_utesy%2C_Kap_Arcona%2C_Glowe_plaz/

http://lew.rajce.idnes.cz/Rujana_12.8.14_Ozeaneum%2C_Stralsund%2C_zapad_slunce_Lohme/

http://lew.rajce.idnes.cz/Rujana_13.8.14_Binz%2C_Thiesow/

      

26.7.2014 se konalo rally štěnda :-) V plánu byli 3, ale Bellinka nakonec naklapla, byla na dovolené. Takže jsme ráno vyrazili nejdřív za Cipískem do Semil. Předali jsme dárečky a Průkaz původu a vyrazili na prochajdu kolem řeky Jizery. Bylo to velmi příjemné a určitě je to i dobrý tip na nějakou strakatou procházku do budoucna. Cipísek se na tom se vztahem k vodě jako jeho máma Cíňa :-) Ale s paničkou to určitě časem zvládnou a za dobrůtky určitě dojdou dál než namočit tlapičky. Cín s sebou neměla pískáčka, takže koupání v Jizeře též nehrozilo.

 Odpoledne jsme pokračovali do Býště u HK za Atym (Barrus Ater). Pěkně vyrostl, zmohutněl a je z něj Pan pes. Naprosto celý tatínek. Až do večera běhali s Cíněnkou po zahradě, dokud oba nepadli ve stínu za vlast. Vysvětlili jsme páníčkům vše, co je třeba k uchovnění a budeme doufat, že se v září ve Věšíně podaří projít výstavou a bonitací.

15.6.2014 vznikla strakatá procházka v Plzni vlastně na náš popud. Jelikož jsme se nemohli zúčastnit procházky v době mateřských povinností, ale chtěli jsme se vidět s pár přáteli, tak panička navrhla, že po svatbě bychom udělali takový malý srázek ve třech až čtyřech strakatých a jejich páníků... nějak se to zvrhlo, stala se z toho oficiální strakatá procházka a sešlo se nás 14 strakatých:-) a bylo to moc fajn. Cín netesknila, měla kolem sebe spousty kamarádů, zapózovala se setřenkou Felínou fotografům a tak vůbec se nikdo nenudil. Prochajda v Senci-Zruči byla docela dlouhá (kolem 15km), takže všichni byli docela unavení a když jsme na cestě zpět vezli Finna s paničkou do Prahy, Cín ani neprostestovala, že má na sedačce spolucestujícího a oba vytuhli hned, jak se dotkli sedaček.

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Strakata_prochazka_Senec-Zruc_15.6.2014/

  

14.6.2014 se brzy ráno vyrazilo do Plzně na svatbu příbuzných. Vítané zpestření po odchodu Cipíska, který odešel k novým páníkům den před tím. Cíněnka ani páníčci neměli čas příliš truchlit. Celý den na nohou, spousty lidí, zážitků a focení. Panička jako jediná střízlivá dělala novomanželům povoz na focení a díky tomu viděla naprosto úžasná místa, kde vznikly následně i super fotečky s Cíněnkou a páníčky http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Foceni_pole_Cin_a_Luk/

   

 

7.6.2014 jsme s Cíněnkou svěřili Cipíska páníčkovi a vyrazily si trochu "vorazit" od mateřských povinností na strakatou procházku k Troskám. U rybníka Nebáku se nás sešlo hodně a vyrazili jsme prima trasou kolem rybníků, lesem, polemi pod Trosky. Bylo velmi teplo a slunečno, takže většina účastníků včetně těch čtyřnohých s vděčností přivítala stín slunečníků restaurace pod Troskami k osvěžení a pozdnímu obědu. Pouze pár odvážlivců si vyšláplo ještě na samotné Trosky. Majitel restaurace byl velmi milý a vstřícný a na terasu pustil celou smečku strakáčů a jejich páníčků a živě se zajímal o plemeno a akci. Zúčastnil se i rekordní počet hnědých strakáčků - 5 kousků :-)

Cíňule byla pěkně unavená, páníček to s Cipískem taky zvládl.

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Strakate_Trosky_7.6.2014/

     

 

duben, květen a začátek června 2014 byl ve znamení klidnějšího režimu březosti a mateřských povinností, což jistě víte z našich chovatelských stránek. Tatínkem vrhu C je Finn (Flíček z Kraje krkavce), štěňátko se narodilo 23.4.2014 překvapivě pouze jedno - chlapeček Colens Caeles (nebeský ctitel), v novém domově mu říkají Cipísek. Všechny podrobnější informace, odkazy na fotky a videa naleznete zde http://leawil.snadno.eu/Vrh-C-LeaWil.html

  

    

1.3.2014 Strakatá procházka ve Stromovce

Do Prahy jsme vyrazili hned v pátek po práci a dali si tam sraz s páníčkem. Přespali jsme a druhý den ráno vyrazili ke Stromovce tramvají. Cíňule byla vzorná, dokonce ustála zoufale mňoukající přepravku naproti přes uličku (kočky normálně "žere"). Cín měla pár dní po hárání, tak některým klukům (konkrétně třem) ještě trochu voněla. Stále jim vysvětlovala, že není žádná prodejná toto... Finn nějak nechápal, proč je na něj teď ošklivá, když ještě před týdnem byla taková milá a povolná. A Čenda  a Čenda se nenechali lehce odbýt, ale Cín byla nekompromisní.

U rybníčků se někteří kachno-strakáči hnedle svlažili, byť tropy ještě nevládly. Všichni se krásně vylítali a unavili (včetně páníčků - my to zalomili s Cíňou taky na šlofíčka po obědě).

http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Stromovka_1.3.2014/

víkend 25. - 26.1.2014 se konal ve znamení natáčení filmu Lhostejnost, kde jsme s Cíněnkou dělaly "křoví". Dosti náročné v mrazech -13°C. V sobotu to ještě šlo, to bylapůlhodinová záležistost. V neděli to bylo na celý den. Pomohlo nám, že jsme se mohli chodit ohřívat do Eurocentra. I tak ale, ikdyž jsme obě byly notně oblečené, vedro nám zrovna nebylo.

ukázka z neděle http://www.youtube.com/watch?v=trTiwGiLV3U&feature=youtu.be  Cíněná v minutách 0:05, 0:11, 2:27

V sobotu odpoledne jsme využili nádherného počasí a vyrazili na Černou studnici.

 

4.-5.1.2014 Víkend v Praze

Páteční podvečerní pražské focení ...

A druhý den sobotní strakatá procházka v Hostivaři

Vyrazilo se kolem Hostivařské přehrady. Dorazila i naše Bellinka s páníčky, byť s drobnými komplikacemi, ale nakonec jsme se shledali za pochodu. Mládežnice si se svými páníky užila společnou procházku 23 strakáčů a jejich páníčků. Cíňa Belču hned na začátku zpražila jako správná matka puberťáka a od té chvíle spolu běhaly bez jakýchkoliv dalších "slovních" (štěkavých) dohadů.

všechny fotky zde http://cinenkass.rajce.idnes.cz/Strakata_prochazka_Hostivar_5.1.2014/

 

TOPlist